Haber Detayı
20 Haziran 2016 - Pazartesi 17:11
 
Dünyagöz'den Yine Anlamlı Bir Resim Sergisi
Açıldığı günden bu yana sanatı ve sanatçıyı Ankaralı sanatseverlerle buluşturan Dünyagöz Tunus “Gözden Gönüle” sanat galerisi yine anlamlı bir açılışa imza attı.
Sağlık Haberi
Dünyagöz'den Yine Anlamlı Bir Resim Sergisi

Sanatçılara emek veren ve onlara yol gösteren ustaları “Konya Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Elemanları Resim Sergisi”nde bir araya getiren Dünyagöz, bu özel sergiyi seçkin davetlilerin katılım gösterdiği özel bir organizasyon ile ziyarete açtı. 7 gün 24 saat sanatseverlerin ziyaretine açık olacak olan sergi, 29 Temmuz’a kadar ziyaret edilebilecek.

Türkiye’nin ve dünyanın göz sağlığına odaklanan global sağlık markası Dünyagöz, “Gözden Gönüle” sanat galerisinde sanatı ve sanatçıyı, sanatseverlerle bir araya getirmeye devam ediyor. Son olarak değerli resim sanatçısı Erkan Geniş’in “Tekneler” isimli 60. Kişisel sergisine ev sahipliği yapan Gözden Gönüle Sanat Galerisi, Konya Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Elemanlarının eserlerinin yer aldığı karma sergiyi özel bir davetle ziyarete açtı. Sanatdünyasından birçok önemli ismin katılım gösterdiği organizasyonun ev sahipliğini ise Dünyagöz Ankara Hastane Direktörü Hüseyin Kılavuz yaptı.

Ustalar aynı sergide buluşuyor

Her birisi birbirinden değerli ulusal ve uluslararası sanat ödüllerine sahip olan Konya Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Elemanlarından; Ahmet Dalkıran, Ekin Deveci, Hafize Pektaş, Hüseyin Elmas, İbrahim Çoban, Mehmet Cihan Gezen, Mürvet Keyik, Neslihan Kıyar, Ömer Oytun Onur ve Zuhal Arda sergiye otuza yakın eserle katıldı. Serginin açılış töreninde konuşan Dünyagöz Ankara Hastane Direktörü Hüseyin Kılavuz “Dünyagöz Ailesi olarak, ‘Gözden Gönüle’ sanat galerisi ile ülkemizin değeri olan birçok sanatçımızı Ankaralı sanatseverlerle bir araya getirerek farklı dünyaları ve renkleri aynı noktada buluşturduk. Şimdi ise Dünyagöz olarak sanatçılarımıza emek veren, onlara yol gösteren ustalarımızı ve onların kıymetli eserlerini Ankaralı sanatseverlerle buluşturuyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

7 gün 24 saat sanatseverlerin ziyaretine açık olacak olan resim sergisi, 29 Temmuz’a kadar ziyaret edilebilecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Açıldığı, günden, yana, sanatı, sanatçıyı, Ankaralı, sanatseverlerle, buluşturan
Yorumlar
Haber Yazılımı