Haber Detayı
02 Ağustos 2017 - Çarşamba 01:08
 
Elmadağ Küçük Sanayi Sitesi 2. Etap Sözleşmesi İmzalandı
Elmadağ Kurtuluş mahallesinde toplam 12.756 m. arsa alanı üzerine 10.178 m. kapalı inşaat alanına sahip 68 adet iş yeri için Elmadağ Küçük Sanayi Sitesi 2. Etap yapım işi ihalesi..
Ankara Haberi
Elmadağ Küçük Sanayi Sitesi 2. Etap Sözleşmesi İmzalandı

Elmadağ Kurtuluş mahallesinde toplam 12.756 m. arsa alanı üzerine 10.178 m. kapalı inşaat alanına sahip 68 adet iş yeri için Elmadağ Küçük Sanayi Sitesi 2. Etap yapım işi ihalesi 12.06.2017 tarihinde yapılmış olup, ihaleyi ilçemiz esnaflarından Ramazanoğulları İnş. Tic. Ltd. Şti. aldı.

Söz konusu işin sözleşmesi imzalanmış olup, işin yasal süresi 420 takvim günü olmasına rağmen en fazla 1 yıl içinde tamamlanması hedeflenmekte.

Konuyla ilgili olarak belediyeden yapılan açıklamada; Yapılan ihale sonucunda, belediyemize 29,16 pay puan oranına isabet eden 2 adet çay ocağı ve 19 adet iş yeri olmak üzere toplam 21 adet iş yeri verildi.

2. Etap Küçük Sanayi Sitesi yapım işi tamamlandığında, ilçemizde bulunan tüm küçük sanayi esnafına yetecek miktarda iş yeri temini sağlanmış olacak ve ilçemizde önemli miktarda istihdam ve ticari-ekonomik faaliyetlerde artış olacak.

Başkanlık makamında düzenlenen imza töreni sonrasında konuşma yapan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; "Yeni dükkân açmak isteyen girişimciler ve orta ölçekli işletmeler uygun yer bulmakta zorlandığı için yatırım yapmaktan kaçınıyor. Yeni yapacağımız sanayi sitesi İlçemizin önemli bir ihtiyacı giderilmiş olacağına inanıyoruz. Sanayi sitesi tamamlandıktan sonra ilçe merkezindeki küçük sanayi dükkanlarını K.Sanayi Sitesi 2. Etap da toparlayacağız. İhaleyi alan bölge esnafımıza, belediyemize ve ilçemize hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Elmadağ, Küçük, Sanayi, Sitesi, 2., Etap, Sözleşmesi, İmzalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı