Haber Detayı
10 Mayıs 2019 - Cuma 00:28
 
Emekli ve Memura Temmuz Ayı'nda Zam Yapılacak mı?
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Nisan ayı enflasyon rakamlarının ardından emekli ve memur maaşlarına temmuz ayı itibariyle ne kadar zam yapılacağı merakla araştırılan konular arasında yer alıyor.
Ekonomi Haberi
Emekli ve Memura Temmuz Ayı'nda Zam Yapılacak mı?

Posta gazetesinde yeralan habere göre; Yaklaşık 12 milyon emekli temmuz ayında yapılacak zammın ne kadar olacağını merakla araştırıyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Nisan ayı enflasyon rakamlarının ardından şimdi gözler temmuz ayı maaş zammına çevrildi. Peki, temmuz ayı memur, emekli maaş zammı ne kadar olacak? İşte son detaylar...

MAAŞ ZAMMI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milyonlarca vatandaş Temmuz ayı içerisinde maaşlara yapılacak zam oranlarını merak ediyor. Bu konuyla alakalı olarak araştırmalar Nisan ayının enflasyon rakamları açıklanmasıyla daha çok sorgulanmaya başladı.

Bu arada TÜİK tarafından açıklanan Nisan ayı enflasyon rakamı ise aylık yüzde 1,69 oranında artış yaşadı. Toplu sözleşmede memurlar için Temmuzda yüzde 5 zam ve ilk 6 aylık enflasyon yüzde 4'ü aşarsa fark verilmesi kararlaştırılmıştı. Emekli maaşları her yıl Ocak ve Temmuz aylarında enflasyon oranlarına göre belirleniyor. 2019 Temmuz zam oranının 3 Temmuz'da açıklanması bekleniyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Emekli, ve, Memura, Temmuz, Ayı'nda, Zam, Yapılacak, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı