Haber Detayı
28 Kasım 2020 - Cumartesi 10:06
 
En Uygun Konut Kredisi Nasıl Alınır?
Hayatınızda ilk kez ev satın alacaksanız, ilk önce kendinize bir yol haritası çıkarmalı ve en avantajlı şekilde konut kredisi nasıl alınır, araştırmak ile başlayın.
Ekonomi Haberi
En Uygun Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Hayatınızda ilk kez ev satın alacaksanız, ilk önce kendinize bir yol haritası çıkarmalı ve en avantajlı şekilde konut kredisi nasıl alınır, araştırmak ile başlayın. Finansman zor gibi görünse de günümüzde oldukça fazla seçeneğiniz var. Artık sadece bankalara bağımlı değilsiniz. Mali durumunuzu analiz ederek en uygun konut kredisini alabilirsiniz. 

Bir ipotek seçerken, sabit mi yoksa değişken oran mı seçeceğinize, ipoteğinizi ödeyeceğiniz yıl sayısına ve peşinatınızın büyüklüğüne karar vermelisiniz. Peşinatınız yok mu, dert etmeyin. Peşinatsız faizsiz finansman avantajı ile konut kredisi kullanabilirsiniz. 

Konut Kredisi Almadan Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Kredi Seçenekleri Araştırmasını yapın ...
  • Uygun Fiyatlılığı Hedefleyin. ...
  • Dikkatli Harcayın. ...
  • Geri Ödeme Süresine dikkat edin

Banka Kredisi İle Konut Nasıl Alabilirim?

  • Son dönemlerde kredi notunuzu kontrol ettirdiniz mi? Banka konut kredi alternatiflerini değerlendirebilmeniz için iyi bir kredi notuna ihtiyacınız vardır.  
  • Konut kredisi faiz oranları, maliyetlerinin karşılaştırmasını yapın.  Her banka farklı uygulama yapar bazı katılım bankaları faizsiz kredi seçeneği sunabilmektedir.
  • Bankalar kredi çektiğinizde alacağınız konut bedelinin en fazla 80’ini öder.  1Alacağınız ev 100.000 bin Türk lirası ise 80.000 bin türk lirasını faizli şekilde ödeyecektir.  Yani 20 peşinatı sizin elinizde bulunması gerekir.   
  • Bankalar uygun konut kredisi onayı için kat mülkiyeti yada kat irtifaki tapusu ister.
  • Kredi miktarınız gelir durumunuza göre belirlenir. Ve Ekpertiz raporuda etkenlerden biridir. Ev sizin kazancınızdan daha pahalı ise krediniz çıkmayabilir. 
  •  

Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Evin tüm değerini konut kredisi karşılamaz. Peşinat gerekir. Tapu harcı vb. Giderlerde söz konusudur. Peki, peşinatsız en uygun konut kredisi hangisidir? Faizsiz finansman şirketlerini sunduğu avantajlar ile küçük taksitler ile ev sahibi olabilirsiniz. Peşinatsız konut kredisi kullanabilir ve Türkiye’nin herhangi bi yerinde ev sahibi olabilirsiniz.   

Banka kredileri günümüzde tek seçenek değil! Dilerseniz devlet bankaları yada katılım bankaları aracılığı ile faizsiz konut kredisi kullanabilirsiniz. 

Tek yapmanız gereken almak istediğiniz evi belirlemek ve her aya ne kadar ödeme yapabileceğinizin planlamasını sağlamaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: En, Uygun, Konut, Kredisi, Nasıl, Alınır?,
Yorumlar
Haber Yazılımı