Haber Detayı
20 Haziran 2017 - Salı 04:44
 
Enver Demirel, ATO Başkanına Projelerini Anlattı
Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel'i ziyaret ettiler. Demirel, Baran'a belediye hizmetleri ve Etimesgut'un gelişimi hakkında bilgi verdi.
Etimesgut Haberi
Enver Demirel, ATO Başkanına Projelerini Anlattı

Proje maketleriyle tesisleri anlatan Demirel, Etimesgut Belediyesi'nin gelir gider disiplinini sağlamış, güçlü mali yapısıyla büyük yatırımlar yapabilen güçlü bir belediye olduğunu söyledi. Demirel, "Artık 100 milyonluk yatırımı bir kalemde yapıp hizmete açabilecek durumdayız. Bunun örneği Bağlıca Yaşam, eğitim ve spor merkezidir. Arsasıyla birlikte 100 milyonu bulan büyük bir yatırıma başladık. İçerisinde yaşam, spor ve eğitim alanları bulunuyor. Yine 60 milyonu bulan Türkiye'nin örnek engelsiz yaşam merkezini tamamlamak üzereyiz. Bu yıl 5800 hemşehrimizin mezun olduğu etiSEM projesini başarıyla yürütüyoruz. Çok önemsediğimiz emekli evlerini hizmete açtık. İlçemize birçok tesis, park ve donatılar kazandırdık. Elvan Yaşam Ve Eğitim Merkezimizin yapımı devam ediyor. Güzelkent Yaşam ve Eğitim Merkezi'mizin kaba inşaatını tamamladık. Halide Edib Adıvar Hanımlar Konağı ve Atatürk Evi'ni hizmete açtık. Tüm bunları yaparken gayrimenkul satışı yapmadık. Gelir ve giderlerimizi disipline ettik. Kaynaklarımıza sahip çıkarak tüm hizmetleri gerçekleştiriyoruz" dedi. Etimesgut'un başkentin gelişim aksı içinde yer alan Türkiye'nin en hızlı büyüyen ve gelişen ilçesi olduğunu kaydeden Demirel, ilçe nüfusunun 600 bine yaklaştığını söyledi.


GELİR GİDER DİSİPLİNİ ÇOK ÖNEMLİ
ATO Başkanı Gürsel Baran, Etimesgut'un gelişimiyle dikkat çeken ilçelerinin başında geldiğini vurgulayarak, "Gelir-gider disiplinini sağlayan belediyeler böyle güzel çalışmalar yapar. Gücüm var, bütçem var, yapıyorum diyebiliyorsanız başarılı olabilirsiniz. Enver Başkan da hep bütçemiz var, yaptım, yapıyorum, yapacağım diyor. Başarısından dolayı kutluyorum. Özellikle yaşam merkezleri ve emekli dinlenme evleri çok yerinde projeler olmuş. Ankara Ticaret Odası olarak Etimesgut'un gelişimine katkı sağlayacak her türlü destek ve işbirliğine hazırız" dedi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Enver, Demirel,, ATO, Başkanına, Projelerini, Anlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı