Haber Detayı
05 Ağustos 2020 - Çarşamba 18:47
 
Enver Demirel: Bunun Hesabını CHP Grubu Verecek!
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Belediye Meclis toplantısında Süvari Mahallesi’nde yürütülmekte olan Kentsel Dönüşüm çalışmasıyla ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu.
Etimesgut Haberi
Enver Demirel: Bunun Hesabını CHP Grubu Verecek!

MİMARLAR ODASI DAVA AÇTI

Başkan Demirel, yaptığı açıklamasında “Süvari Mahallesi’nde Şırıncaktepe olarak da adlandırılan bölgede uygulanacak olan Kentsel Dönüşüm Projesi’nin durduruldu ve  2-3 yıl daha devam edecek. Bunun tek sorumlusu CHP Meclis Grubudur. CHP’li Meclis üyeleri bunun hesabını verecektir” diye konuştu.

 

HESABINI CHP GRUBU VERECEK!

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Kentsel Dönüşüm Projesi’nde yaşanan süreci aktarırken “Milli Emlak’tan bu bölgedeki arsayı belediyemize kazandırdık. 10 milyon liraya yakın bedelini de ödedik. Belediye bütçesinden ödemesi yapıldı. Bu süreçte Belediye Meclisimizi konuyla ilgili olarak bilgilendirmiştim. Projesinin de hazırlandığı, 1/1000’lik planlar askıda iken Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından dava açıldığını yine meclisimizden duyduk. Konunun takipçisi olmak üzere Belediye Meclis Üyelerimizden bir komisyon kurarak Mimarlar Odası ile görüşmeye gidildiğini ancak bir sonuç alınamadığını hepimiz biliyoruz. Mimarlar Odası davayı geri çekmedi. Mimarlar Odası tarafından açılan dava sonucunda ilgili mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi.  Mahkeme kararının da belediyemize tebliğ edilmeden CHP Grup Başkan Vekili Selami Çiçek tarafından belediyemize getirildiğini ifade etmek istiyorum. Davanın muhatabı Etimesgut Belediyesi iken dava sonucunun belediyemize ulaşmadan CHP’li Selami Çiçek’in alelacele mahkeme kararını nereden ve nasıl temin ettiğine anlam veremedik” dedi.

 

PROJE DURDURULDU

Demirel,  “Sonuç olarak bu bölgede yapmak istediğimiz proje şimdilik durduruldu. Vatandaşlarımızın mağduriyeti 2-3 yıl daha sürecek. Kentsel Dönüşüm çalışmalarına yeniden başlayacağız. Bunun hesabını mağdur vatandaşlarımıza CHP Grubu, Selami Çiçek  verecektir.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Enver, Demirel:, Bunun, Hesabını, CHP, Grubu, Verecek!,
Yorumlar
Haber Yazılımı