Haber Detayı
06 Ağustos 2020 - Perşembe 10:03
 
Enver Demirel: Etimesgut'un Adını Kirletiyorlar
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, daire satıyoruz diye arsa satışı yapan bazı emlakçılar, kişi ve kuruluşlar ile ilgili olarak vatandaşları uyardı.
Etimesgut Haberi
Enver Demirel: Etimesgut'un Adını Kirletiyorlar

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Belediye Meclis Toplantısında yaptığı açıklamasında özellikle Bağlıca ve Yapracık bölgelerinde bazı emlakçılar, kişi veya kuruluşların daire satışı altında arsa satışı yaparak vatandaşları mağdur ettiklerini ve böyle bir satışın mümkün olamayacağını söyledi. Demirel, bazı kişilerin para kazananacak diye Etimesgut’un güzel adını bu tür dolandırıcılık girişimleriyle kirletemeyeceklerini söyledi.

 

DAİRE GÖSTERİP ARSA SATIYORLAR

Başkan Demirel, Belediye Meclis Toplantısında kamuoyunu ve meclis üyelerini konuyla ilgili olarak bilgilendirirken “Etimesgut sınırları içerisinde bazı emlakçılar, bazı kişi ve kuruluşlar arsadan daire satışı altında bir kampanya başlatıyorlar. Zaman zaman sosyal medyada veya ilanlarında bunları görüyorsunuz. Son yaptığımız araştırmaların soncunda birden çok bu şekilde kampanya yapmış. 30 dönüm arsa almış ve arsa üzerinden 120 kişiye daire satmış bunun üzerinden. Çok güzel daireleri göstermişler, çevre düzenlemesi, daireler vs.. göstermişler. Arsa yerine daire satmışlar. Tüketici Kanunu’na göre bu suçtur. Biz bunları tespit ediyoruz.” Dedi.

Demirel konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Biz de bu şekilde onaylanmış bir proje yok, verilmiş bir ruhsat ta yok. Adama soruyoruz, sen ne sattın diye? Bize arsa sattığını söylüyor. Ama gel gör ki daireyi göstererek normal bir daire satmış.. Etimesgut’ta şu anda özellikle Bağlıca bölgesinde, hatta Yapracık’ta bulunan bir arsayı bile Bağlıca’da diye satmışlar. Konuyla ilgili olarak Belediyemiz Hukuk İşleri Müdürlüğü’müz ciddi bir çalışma yapmaya başladı.

 

ETİMESGUT’UN ADINI KİRLETİYORLAR

Etimesgut’un mağdurlar kenti olsun istemiyoruz. Birileri para kazanacak diye bunlara müsaade edemeyiz. Bu olay kooperatifçilik gibi değil, arsa edindirme kooperatifi gibi de değil. Vekalet alıp uydurma sözleşmeler ile satış gerçekleştiriyorlar. Tapuda 100 kişiyi 200 kişiyi ortak etmişler, daire satışı adı altında arsa hissesi satmışlar. Ciddi bir olay ile karşı karşıyayız. Bir vatandaş Etimesgut’ta 1000 civarında arsa edindirmiş. Madem bunları sattın, gel belediyeye projeni onaylat ruhsatını al. Bunun adı dolandırıcılık. Vatandaşları mağdur etmeye kimsenin hakkı yok. Haksız rekabete de yol açıyor. “

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Enver, Demirel:, Etimesgut'un, Adını, Kirletiyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı