Haber Detayı
23 Eylül 2017 - Cumartesi 01:01
 
Enver Demirel: Geleceğin Etimesgut'unu Kuruyoruz
Teknik Eğitim Vakfı (TEKEV) üyeleri, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel'i ziyaret ettiler. Konuklarına belediyenin hizmet ve yatırımları hakkında bilgi veren Demirel, Etimesgut'un yalnız bugününü değil yarınını da düşünerek planlamalar yaptıklarını söyledi.
Etimesgut Haberi
Enver Demirel: Geleceğin Etimesgut'unu Kuruyoruz

Başkan Demirel, "Nüfusumuz 10 yıl önce 280 bindi şu anda 600 bine yaklaştı. 20 yıl sonra 1.5 milyona ulaşacak. 40'ın üzerinde tesisimiz, 300 parkımız, 3 milyon metre kare yeşil alanımız var. Ancak artan nüfusumuza bunların yeterli gelmeyeceğini biliyoruz. Bu nedenle yeni hizmet ve yatırımlarımıza hız verdik" dedi.

Yapılan her bir yatırımın ciddi maliyeti olan, Türkiye'ye örnek hizmetler olduğunun altını çizen Demirel, şunları söyledi: "Engelli ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştıracak engelsiz yaşam merkezi inşa ediyoruz ki; Türkiye'de böyle kapsamlısı yoktur. İnşaallah gelecek yıl hizmete açacağız. Bağlıca Yaşam, Eğitim ve Spor Kompleksi'mizin yapımına başladık. Ahi Elvan Yaşam Merkezi ile Güzelkent Yaşam ve Eğitim Merkezi'nde çalışmalarda sona geldik. Göktürk, Atakent, Korkut Ata, Ziya Gökalp, Zübeyde Hanım, Atatürk, Halide Edib Adıvar isimlerini vererek daha önce hizmete açtığımız birçok yaşam merkezimiz var. etiSEM gibi Türkiye'nin yerel yönetimler düzeyinde en yaygın mesleki eğitim çalışmasını yürütüyoruz. Her yıl 10 şubemizde 10 bine yakın insanımıza meslek ve beceri eğitimi veriyoruz. Toplumun tüm kesimlerini kucaklıyoruz. Aşevimizle, eti-kartımızla, şefkateli çarşımızla, yoksulumuzun düşkünümüzün her daim yanındayız".

Demirel, konuklarına yapımı tamamlanan Kürşat Parkı'nı maket üzerinde anlatarak, parka iman, ahlak ve adalet'i temsil eden Hilal Anıt koyduklarını söyledi. TEKEV üyeleri de Demirel'e plaket vererek hizmetleri için teşekkür ettiler.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Enver, Demirel:, Geleceğin, Etimesgut'unu, Kuruyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı