Haber Detayı
13 Mart 2014 - Perşembe 21:16
 
Ercan: CHP Tabanındaki Erime Devam Ediyor
Bundan bir süre önce CHP’den istifa ederek MHP’ye katılan Etimesgut Belediye Meclis Üyesi İlyas Ercan, “CHP tabanında erime devam ediyor. Bugün yaşananlar, benim haklılığımı ortaya koyuyor” diye konuştu.
Etimesgut Haberi
Ercan: CHP Tabanındaki Erime Devam Ediyor

   Siyaset yaşamına MHP’de devam etmeye karar veren Etimesgut Belediye Meclis Üyesi İlyas ERCAN: “Etimesgut’ta yaşadığımız seçim atmosferi  gün geçtikçe görüşlerimdeki  haklılığımı ortaya koymakta. Çünkü Etimesgut CHP Tabanı da, Belediye Başkanlığı hususunda Sayın Enver DEMİREL’e teveccüh göstermektedir.” dedi.
   Ercan, yaklaşan yerel seçimler öncesinde Etimesgut siyasetini ve uzun yıllar emek verdiği ve siyaset yaptığı CHP’yi gazetemize değerlendirdi.

   FLAŞ :  CHP’den ayrılıp MHP’ye geçtiğiniz halde;CHP tabanının size olan ilgisi hala devam ediyor.Bunun nedeni nedir?
 
    ERCAN: Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki; CHP tabanının bana olan ilgisinin devamı aslında bu tabanın Sayın Enver DEMİREL’e olan ilgisininde bir tezahürüdür.
   CHP Belediye Başkan Adayı Sayın Memet YULA’nın aday olması sürecinde yaşananlar, partinin kendisini açıklamadığı halde Etimesgut caddelerine belediye başkan adayı olarak pankartlar astırması; parti tabanında istenmeyen bir kişi olduğu halde bir oldu bittiyle CHP Etimesgut Belediye Başkanı Adayı olarak açıklanması benim ve tabii ki Etimesgut CHP tabanının büyük tepkisine neden olmuştur. Memet YULA’nın Başkan Adaylığına ve Meclis Üyesi Listesine parti tabanının tepkisi şu ana kadar dinmemiştir.

   FLAŞ :Yani CHP ‘den ayrılma nedeniniz Memet YULA’nın başkan adaylığı ve meclis üyeliği listesi midir?

   ERCAN : Elbette ki bu yapılan hataların bir bölümü olsa da; benim istifa nedenim Etimesgut ve Etimesgut’luya hizmet götürülmesi çabalarında Memet YULA’nın takındığı olumsuz tavırlar ve sırf muhalefet etmek adına Enver DEMİREL’in yapmış olduğu hizmetlere karşı gelme ve baltalama gayretleridir. Nihayet  Eti-Park adıyla anılan projenin bir üniversiteye hastane ve tıp fakültesi yapılmak üzere verilmesi için Belediye Meclisi’nde “RED” verilmek istenmesi bardağı taşıran son damla olmuştur.

   FLAŞ: Bu oylamada CHP grup kararı almıştı.

   ERCAN: İşte asıl kopma nedenimde bu olmuştur. Eti-Park için olumlu tavır takındığım halde Memet YULA ısrarla grup kararı üzerinde durmuş ve mecliste Eti-Park için CHP tarafından  “RED” verilmesini sağlamıştır.

   FLAŞ: Sizce, Memet YULA “RED” konusunda neden bu kadar ısrarcı olmuştur ?

   ERCAN : Meclis görüşmelerinde de belirttiği gibi Memet YULA, burayı  belediye başkanı olacağı zaman kendisinin değerlendireceğini, seçimlere 82 gün kala Enver DEMİREL’e böyle bir fırsat verilmemesi gerektiğini düşünmektedir. Sayın YULA burada çok yanılmaktadır; kendisinde böyle bir vizyon yoktur. Kaldı ki kendisinin bu tutum ve davranışlarıda CHP tabanında  büyük kopmalara neden olmuştur. Çünkü vatandaşımızın beklediği dürüst hizmet ve şaibesiz bir belediye başkanlığıdır, bunun da adresi bellidir. Tüm Etimesgut’lular gibi CHP tabanı da bunun bilincindedir ve Etimesgut Belediye Başkanlığı konusunda ibreleri Enver DEMİREL’İ göstermektedir. CHP tabanında ki bu kaymada halen devam etmektedir.

   FLAŞ : CHP tabanında oluştuğunu söylediğiniz  bu  Enver DEMİREL’e yöneliş , seçime sayılı günlerin kaldığı şu günlerde devam etmekte midir?

   ERCAN : Evet, CHP tabanındaki  bu yöneliş artarak devam etmektedir. Bildiğiniz gibi MHP’den Belediye Meclis Üyesi Adayıyım ve “Saha Çalışmaları”mı yoğun bir şekilde sürdürmekteyim. Taramış olduğum seçim bölgemde olsun,
hemşehrilerim ve CHP tabanını teşkil eden dostlarım arasında olsun bazen beni bile şaşırtacak derecede bir Enver DEMİREL ilgisi ve teveccühü var.

   Öyle ki bazı evlerin balkonlarına CHP’ li olan vatandaşlarımız Enver DEMİREL ile Mansur YAVAŞ’ın pankartlarını yan yana asıyorlar. Nedenini sorunca da “Ben CHP’liyim ama Etimesgut’ta yapmış olduğu dürüst hizmetler ve yapacakları için gönlüm Başkan Enver DEMİREL’den yana. Bu yüzden kendi Büyükşehir Belediye Başkan Adayımın yanına Etimesgut Adayı olarak Enver Başkan’ın posterlerini asıyoruz.” diyorlar.

   FLAŞ : Gerçekten ilginç.CHP tabanında bu bilinç kendiliğinden mi  gelişmiş?

   ERCAN : Elbette, vatandaşın düşünce hürriyetini kim engelleyebilir. Tabiiki bu kadar bilinçli ve Enver Başkan’ı içselleştirmiş kendi adayı ve başkanı olarak gören bir seçmen kitlesini hiçbir güç yönlendiremez. Böyle oluncada karşısında kendi  partisinin Etimesgut Belediye Başkanlığına gösterilen Adayı Memet YULA’nın hiçbir şansı kalmıyor. Bu durum beni de vicdani olarak  rahatlatıyor ve siyasi olarak yapmış olduğum tercihin ne kadar isabetli olduğunu vurguluyor. Ve haklılığımız 30 Mart akşamı sandıklardan çıkacak sonuçlarla da teyit edilecektir. Tüm Etimesgut’lu seçmenlerin dileği olan “Dürüst Hizmete” devam edilecektir.

(Haber-Röportaj)
GÜNER GÜMÜŞAY

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Bundan, bir, süre, önce, CHP’den, istifa, ederek, MHP’ye, katılan, Etimesgut, Be
Yorumlar
Haber Yazılımı