Haber Detayı
28 Aralık 2017 - Perşembe 23:04
 
Eryaman'a Atatürk Meydanı Yapıldı
Etimesgut Belediyesi, Eryaman'da yaptığı meydan ve trafik eğitim alanını tamamladı. Meydana, 'Etimesgut Belediyesi Atatürk Meydanı' adı verildi. Meydanın girişine 'Çağdaş Kent Etimesgut' tabelası asıldı.
Etimesgut Haberi
Eryaman'a Atatürk Meydanı Yapıldı

Göksu Mahallesi'nde, Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi ile Emekliler Konağı'nın yanında hizmete açılan Atatürk Meydanı'nda, Ayyıldızlı Türk bayrağı ve 16 büyük Türk devletinin bayrakları dalgalanıyor. Bayrakların altında da Mustafa Kemal Atatürk'ün veciz sözü 'Ne Mutlu Türk'üm Diyene' sözü yer alıyor. Atatürk Anıtı'nın bulunduğu bu bölüm amfi tiyatro olarak kullanılıyor. Etimesgutlular, özellikle yaz akşamları amfi tiyatroda etkinlikler düzenleyebilecekler. Meydan, bölge halkının yeni buluşma noktası oldu. Ağaçlandırılarak çevre düzenlemeleri de yapılan meydanda otopark, oturma ve dinlenme alanları da yer alıyor. Etimesgut Belediyesi, meydana bir de çocuklar için trafik eğitim pisti kuruyor. İlk ve orta okul öğrencileri burada trafik kurallarını uygulamalı öğrenme fırsatı bulacaklar.

HAYIRLI OLSUN

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, meydanın yapımını tamamladıklarını belirterek, "Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi'miz ile Eryaman Emekliler Konağı'mızın bulunduğu bölgede güzel bir meydan çalışması yaptık. Meydanımıza, Atatürk Meydanı adını verdik. Bu meydan, her yönüyle çağdaş ilçemize değer katacaktır" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Eryaman'a, Atatürk, Meydanı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı