Haber Detayı
02 Ekim 2017 - Pazartesi 23:28
 
Eryaman'a Meydan ve Trafik Eğitim Pisti Yapılıyor
Etimesgut Belediyesi, meydan ve çocuklar için trafik eğitim pistinin yer alacağı projeyi hayata geçiriyor. Göksu Mahallesi'nde Göktürk Aile Yaşam ve Emekliler Konağı'nın yanındaki alanda gerçekleştirecek proje için çalışmalara başlandı.
Etimesgut Haberi
Eryaman'a Meydan ve Trafik Eğitim Pisti Yapılıyor

ERYAMAN'A MEYDAN

Yaklaşık 17 bin metrekare alan üzerinde gerçekleştirilen proje kapsamında ilçeye yeni meydan kazandırılıyor. Meydanda Atatürk Anıtı, her yaştan Etimesgutlu'nun kültür ve sanat etkinliklerini gerçekleştirebileceği amfi tiyatro, oturma ve dinlenme alanları ile otopark yer alacak. Meydan, bölge halkının yeni buluşma noktası olacak, Etimesgut'un cazibesini daha da artıracak.

TRAFİK EĞİTİM PİSTİ

Etimesgut Belediyesi, aynı alan üzerinde çocuklar için uygulamalı trafik eğitim alanı da oluşturuyor. Belediye, öğrencilere derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini bu eğitim alanında uygulama fırsatı verecek. Okullar, belirli program dahilinde eğitim alanında uygulama yapabilecekler.

KISA SÜREDE BİTECEK

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Göksu Mahallesi Erzurum Kongresi Caddesi üzerindeki alana örnek bir düzenleme yaptıklarını söyledi. Aynı cadde üzerinde Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi ile Eryaman Emekliler Konağı'nın hizmet verdiğini belirten Demirel, "Bu iki tesisimizin yanında yaklaşık 17 bin metrekarelik alan üzerine güzel bir şehir meydanı inşa ediyoruz. Hemşehrilerimiz bu meydanda bir araya gelecek, sohbet edip keyifli zaman geçirebilecekler. Ayrıca meydanın bir bölümüne trafik eğitim pisti yapıyoruz. Trafik eğitimini doğru ve anlaşılır şekilde yapabilmek için çocuklarımızın gelişim dönemlerine uygun bir trafik eğitim pisti hazırlıyoruz. Okullarımızla işbirliği içinde olacağız, bu eğitim pistimizde trafik eğimi vereceğiz. Çalışmalar hızla devam ediyor. İnşallah kısa sürede meydanımızı ve trafik eğitim pistimizi hizmete açacağız" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Eryaman'a, Meydan, ve, Trafik, Eğitim, Pisti, Yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı