Haber Detayı
21 Kasım 2017 - Salı 21:10
 
Eryaman'a MEYDAN Yapılıyor
Etimesgut Belediyesi, Göksu Mahallesi Erzurum Kongresi Caddesi üzerindeki bin metre kare alanı meydan ve çocuklar için trafik eğitim alanına dönüştürdü.
Etimesgut Haberi
Eryaman'a MEYDAN Yapılıyor

Metro çıkışı olması nedeniyle bölgenin en hareketli noktalarından olan arazi, Eryaman'ın yeni meydanı olarak hizmet verecek. Belediyeye ait Göktürk Aile Yaşam ve Emekliler Konağı'nın yanında inşa edilen meydanda, Atatürk Anıtı, ayyıldız sembolü, amfi tiyatro, oturma alanları, yeşil alanlar yer alıyor. Modern ışıklandırmasıyla 24 saat bölge halkının buluşma noktası olacak meydan yakında tamamlanacak. Meydanın uygun bir noktasına çocuklar için uygulamalı trafik eğitim alanı yapılıyor. Çocuklar buraya gelerek trafik kurallarını görerek, uygulayarak öğrenecekler.

YAŞAM ALANINA DÖNÜŞTÜ

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, çalışmaları yerinde inceledi, vatandaşların istek ve önerilerini aldı. Eryaman bölgesinde vatandaşların bir araya gelebildikleri bu tarz meydanın olmadığını belirten Demirel, "Büyük ölçüde tamamladığımız projemiz hayata geçtiğinde hemşehrilerimiz çok güzel bir meydana kavuşacaklar. Bu meydanda bir araya gelecekler, dinlenecekler, sohbet edecekler, etkinlikler düzenleyecekler. Burası bölgenin cazibesini daha da artıracaktır. Meydan içinde yavrularımız için trafik eğitim alanı da inşa ediyoruz. Meydanımızın hemen yanında emekli dinlenme evimiz ve Göktürk Aile Yaşam Merkezimiz hizmet veriyor. Meydanımızın açılmasıyla birlikte bu bölge tam bir yaşam alanına dönüşecektir" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Eryaman'a, MEYDAN, Yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı