Haber Detayı
29 Eylül 2017 - Cuma 01:01
 
Eryaman'a Yeni Yaşam Merkezi Yapılıyor
Etimesgut Belediyesi'nin Güzelkent Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi inşaatı devam ediyor. Merkezde emekli evi, sağlık birimleri, havuz, spor merkezi ve etiSEM birimleri yer alacak.
Etimesgut Haberi
Eryaman'a Yeni Yaşam Merkezi Yapılıyor

Etimesgut Belediyesi tarafından inşa edilen Güzelkent Aile Yaşam, Eğitim ve Sağlık Merkezi tamamlandığında ilçenin yaşam kalitesini daha da artıracak.

Bölge sakinlerinin istek ve önerileri doğrultusunda projelendirilen ve yapımında son aşamaya gelinen merkez, Etimesgut'un yeni yaşam alanlarından birisi olacak. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, tesis inşaatına devam ettiklerini belirterek, kısa sürede hizmete açmayı planladıklarını söyledi.

Merkezde, herkese hitap edecek donatılar olacağını belirten Başkan Demirel, tesisin özelliklerini şöyle açıkladı:

"Emeklilerimiz için emekli dinlenme evi hizmet verecek. Emekliler burada keyifli zaman geçirecekler. Eğitim alanlarımız yer alacak; etiSEM birimlerimizde 17 yaş üzeri hemşehrilerimiz için meslek ve beceri kurslarımız olacak. Spor alanlarımız hizmet verecek. Her yaştan insanımız buraya gelerek spor merkezimizden yararlanabilecekler. Kapalı yüzme havuzu olacak. Göktürk ve Merkez havuzumuz yeterli gelmiyor. Ahi Elvan ve Bağlıca'ya yapmakta olduğumuz tesislerimizin yanı sıra Güzelkentimiz'e de kapalı yüzme havuzu inşa ediyoruz. Önümüzdeki yıl Etimesgut'taki kapalı yüzme havuzu sayısı 5 olacak. Sağlık birimleri de merkez bünyemizde yer alacak. Bölgeye yakın Aile Sağlığı Merkezleri, merkezimizin çatısı altında hizmet verebilecek".

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Eryaman'a, Yeni, Yaşam, Merkezi, Yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı