Haber Detayı
09 Kasım 2017 - Perşembe 19:56
 
ESDER: Şehirlerde AVM ve Rezidans İşgaline Son Verilmeli
Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Başkanı Mahmut ÇELİKUS, şehirlerimizdeki yapılaşmadan herkesin dert yandığını fakat çözüm yoluna gidilmediğini dile getirdi.
Ekonomi Haberi
ESDER: Şehirlerde AVM ve Rezidans İşgaline Son Verilmeli

ESDER Genel Başkanı ÇELİKUS, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere şehirlerimizin yaşanmaz hale geldiğini dile getirirken, “İstanbul Anadolu yakasında E-5 Kartal Cevizli’den Avrasya Tüneli’ne kadar 16 km.de 12 AVM ve rezidans var, hala da yapımı devam ediyor. Trafik kilitlenme noktasına gelmeye başlanmıştır. Maslak Levent güzargahı da aynı durumda. AVM ve rezidans inşaatlarından vazgeçilmiyor. Şehrin kültürünü, kimliğini teslim alan bu yapılar çılgınca devam etmektedir. AVM ve rezidanslardan Cumhurbaşkanı da şikayetçi olursa bu duruma kim dur diyecek? Truva atı gibi şehrin sosyal dokusunu, mahallelerimizi ve esnafımızı teslim almış olan bu yapılardan dolayı şehirler adeta feryat etmektedir.” dedi.

Ankara ve diğer şehirlerimizde de durum farklı olmadığını söyleyen ÇELİKUS,” Bir yaman çelişki de bu durumdan Cumhurbaşkanımız, ‘Günümüz şehirleri insana huzur vermiyor. Beton beton beton. Orada ruh yok, huzur yok.’ diyor, Çevre ve Şehircilik Bakanı,’ İstanbul' da yapılaşmanın biraz dağınık olduğu gözüküyor. Bu konuda bir hatadan bahsedilebilir.’ diyor fakat bu soruna çözüm sağlayacak ve bu çirkin ve tahripkar yapılaşmayı durduracak tesisatçı Mehmet, kalıpçı Ali, elektrikçi Ahmet, sıvacı Osman değildir.” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: ESDER:, Şehirlerde, AVM, ve, Rezidans, İşgaline, Son, Verilmeli,
Yorumlar
Haber Yazılımı