Haber Detayı
20 Ocak 2017 - Cuma 09:13
 
ESDER, Esnaf Affından Oldukça Umutlu
ESDER Genel Başkanı Mahmut ÇELİKUS kredi veya kart borcunu geciktirdiği için 'kara listeye' alınan esnaf ve vatandaşa af getiren yasanın çıkmasının çok..
Ekonomi Haberi
ESDER, Esnaf Affından Oldukça Umutlu

ESDER Genel Başkanı Mahmut ÇELİKUS kredi veya kart borcunu geciktirdiği için 'kara listeye' alınan esnaf ve vatandaşa af getiren yasanın çıkmasının çok doğru bir karar olduğunu belirterek bunu ekonomiye cam vereceğini açıkladı. ÇELİKUS; “Yasa çıkmasıyla, başvuranların sicili temizlenecek ve kredi alabilmeleri sağlanacak. Bu ekonomiye can katacak, piyasaları hareketlendirecektir.” dedi. Zamanında borcunu ödeyen esnaflarımıza daha önceden de talep ettiğimiz gibi yüzde 5 indirimin gerçekleşmesi bizi memnun eden bir uygulama olduğu gibi “kara liste” den çıkarılma da esnafı ve vatandaşı memnun etti.

KARA LİSTE SİLİNECEK

ESDER Genel Başkanı; “Geçen yıl çıkartılan yapılandırma ile devletle barışan vatandaş ve esnafımız şimdi de bankalarla barışacak. 10 milyondan fazla vatandaşı zor durumda bırakan 'kara liste' silinecek vatandaşın kredideki kötü sicili temizlenecek.” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: ESDER, Genel, Başkanı, Mahmut, ÇELİKUS, kredi, kart, borcunu, geciktirdiği, için
Yorumlar
Haber Yazılımı