Haber Detayı
04 Ekim 2017 - Çarşamba 21:49
 
Esnaflardan, Meltem Cumbul'a Davet!
Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut ÇELİKUS, yapmış olduğu açıklamada, 2009 yılından bugüne kadar organize ettikleri..
Güncel Haberi
Esnaflardan, Meltem Cumbul'a Davet!

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut ÇELİKUS, yapmış olduğu açıklamada, 2009 yılından bugüne kadar organize ettikleri Altın Kepenk Film Festivali vasıtasıyla 600 kısa film ve belgesel aracılığıyla sevgi, kardeşlik, üretim ve paylaşmaya destek olduklarını hatırlatırken,” Uluslararası Adana Film Festivali’nde sunucu Meltem Cumbul’un yönetmen Semih Kaplanoğlu’na yapmış olduğu tavır bizi Türk sineması adına üzmüştür. Sanatçıların bu tarz tutum ve davranışlarda özenli olmalarını beklemekteyiz.” şeklinde konuştu.

ESDER Genel Başkanı Mahmut ÇELİKUS; ” ESDER; belgeselin çekimi ve yapımına destek olmuş, sinemaya gönül veren gençlerle beraberliğini sürmektedir. Türk sinemasını yakinen takip eden ve destek veren bir kuruluş olarak barışı, sevgiyi, kardeşliği, üretmeyi ve paylaşmayı hedefleyen filmlerin oluşumuna ve gelişmelerine katkımızı çoğaltarak devam ettireceğiz.” İfadelerini kullandı.

Mahmut ÇELİKUS yaptığı açıklamada; “Bu bağlamda ESDER olarak, Uluslararası Adana Film Festivali’nde sunucu konumunda yer alan Meltem Cumbul’un festivalde en iyi yönetmen ödülünü kazanan Semih Kaplanoğlu’na yapmış olduğu tavrı kınıyor ve tasvip etmiyoruz.” dedi.

ÇELİKUS,” Nefret dilinin, ötekileştirmenin ve faşizan baskıların olmadığı bir sinema, bir Türkiye ve bir dünya talep ediyoruz. Bu düşüncelerin sinema vasıtasıyla topluma hakim olmasını arzu ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Esnaflardan,, Meltem, Cumbul'a, Davet!,
Yorumlar
Haber Yazılımı