Haber Detayı
03 Ekim 2017 - Salı 23:27
 
Eti-Park İçin Adalet Bakanlığı Devreye Girdi
Etimesgut’un yıllardır kanayan yarası haline gelen Eti-Park İş Merkezi ile ilgili olarak yeni bir fırsat daha doğdu. Söz konusu yerle ilgili olarak Adalet Bakanlığı devreye girdi.
Etimesgut Haberi
Eti-Park İçin Adalet Bakanlığı Devreye Girdi

ADALET BAKANLIĞI’NA DEVREDİLECEK!

Etimesgut’ta yıllardır atıl vaziyette bekleyen ve yarım kalan inşaatı nedeniyle cenaze olarak adlandırılan Eti-Park İş Merkezi’ne, Adalet Bakanlığı talip oldu. İstasyon Mahallesi’nde bulunan imarın 47439 Ada 3 Sayılı parselinde yer alan taşınmaz için, Adli ve İdari Yargı Hizmetlerinde kullanılmak üzere Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kuruma adına veya Adalet Bakanlığının talebi halinde Maliye Hazinesi adına bedelsiz devredilmesi ve yasa hükümleri gereği devredilmesi talep edildi.

MECLİS ÜYELERİ NE KARAR VERECEK?

Etimesgut Belediyesi’nin Salı günkü Belediye Meclis Toplantısında, Başkanlık yazısı ile gündeme gelen konu, Emlak İstimlak ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonu’na gönderildi. Eti-Park ile ilgili konunun, komisyonda görüşülerek Perşembe veya Cuma günkü meclis toplantısında görüşülerek karara bağlanması bekleniyor. Söz konusu yerin, Adalet Bakanlığı’na devredilmesiyle ilgili olarak özellikle AK Parti’li Belediye Meclis Üyelerinin vereceği karar çok önemli. Çünkü, geçtiğimiz yılın Ocak ayında yeniden gündeme gelen ve  65 Milyon TL bedelle ANKA Teknoloji Üniversitesi’ne satılmasıyla ilgili karara AK Parti’li Meclis Üyeleri grup kararı alarak HAYIR oyu kullanmışlardı. EVET oyu kullanan meclis üyeleri Mesut Şahingöz ve İbrahim Ulutaş ise partiden 1 yıllığına ihraç edilmişlerdi. Mesut Şahingöz, daha sonra partisinden istifa etmişti.

AK PARTİ; EVET Mİ YOKSA HAYIR MI DİYECEK?

Komisyonlarda görüşülerek Perşembe veya Cuma günü yapılacak olan Belediye Meclis Toplantısına yetişmesi ve burada Adalet Bakanlığı’na devriyle ilgili yapılacak görüşmelerde meclis üyelerinin vereceği karar, Etimesgut kamuoyu tarafından merakla bekleniyor. Özellikle AK Parti Grubunun vereceği kararın ne olacağı tartışılıyor.

Eti-Park İş Merkezi ile ilgili olarak, Başkanlık Yazısı ile Meclis Toplantısı gündemine alınan Adalet Bakanlığı’nın talebiyle ilgili yazının özeti şu şekilde:

                                    BAŞKANLIK MAKAMINA

Etimesgut ilçesi, İstasyon Mahallesi 12.000 m2 yüzölçümlü, imarın 47439 ada 3 sayılı parseli ve üzerinde bulunan yapı Belediyemiz mülkiyetinde bulunmaktadır.

Adalet Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığının 15.09.2017 tarih ve 562/4245 sayılı yazısında; yargı birimlerinin etkin, süratli ve sağlıklı karar verebilmeleri için modern, donanımlı ve çağın gereklerine uygun hizmet binasına ihtiyaç duyulduğu ve yapılan araştırmalar sonucu mülkiyeti Belediyemize ait taşınmazın adli hizmetle uygun olduğunun tespit edildiğinden bahisle söz konusu taşınmazın Adli ve İdari Yargı hizmetlerinde kullanılmak üzere Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu adına bedelsiz devrini talep etmektedir….

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Eti-Park, İçin, Adalet, Bakanlığı, Devreye, Girdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı