Haber Detayı
19 Kasım 2017 - Pazar 15:18
 
Etimesgut'a 90 Adet Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alınacak
İçişleri Bakanlığı, Etimesgut'a yeni bekçi alınmasına karar verdi. KPSS koşulu aranmayan bekçi başvuruları 22 Kazım-6 Aralık tarihleri İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde arasında alınacak. Sözlü sınavlar 11-15 Aralık, yazılı sınavlar ise 23 Aralık'ta yapılacak.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'a 90 Adet Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alınacak

Bekçi alımları için başvurula r22 Kasım - 6 Aralık 2017 tarihleri arasında, hafta içi İlçe Emniyet Müdürlüklerine bizzat yapılacak. Adaylar, çalışmak istedikleri ilçe için örnek dilekçe ve istenilen diğer evraklarla birlikte başvuracak. Aynı anda birden fazla ilçe için başvuru yapılamayacak.

Adaylardan bunların yanı sıra T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı, okul diploma veya tasdiknamesinin aslı veya kurumca tasdikli örneği, Askerlik durum belgesi, 4,5x6 santim ölçülerinde (6) fotoğraf, adli sicil belgesi, İstanbul il sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet ettiğini gösteren belge aranacak. Çarşı ve mahalle bekçileri11-15 Aralık 2017 tarihleri arasında 'Genel kültür, genel görünüş, hal ve tavırları ile vakara uymayan konuşma itiyadı, Herhangi bir düşünce ve duygunun sözle anlatılmasında güçlükö gibi bekçi olmaya engel halleri olup- olmadığının değerlendirileceği sözlü sınava alınacak.

100 üzerinden 70 puan alan adaylar başarılı sayılarak 23 Aralık'ta yapılacak sınava girmeye hak kazanacak. Bu sınavda Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi ve Matematik derslerinden 50 soru yöneltilecek adaylara 60 dakikalık süre verilecek.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut'a, 90, Adet, Çarşı, ve, Mahalle, Bekçisi, Alınacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı