Haber Detayı
17 Temmuz 2018 - Salı 22:16
 
Etimesgut'a, Bağlıca'dan Yeni Bulvar Açılıyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi 15 Temmuz Şehitler Bulvarı’ndan başlayıp MİT ve Zırhlı Birlikler arazisi içinden geçerek Etimesgut’a direkt ulaşım sağlayacak yeni bulvarın yapımına başladı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'a, Bağlıca'dan Yeni Bulvar Açılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Etimesgut bölgesindeki trafik yoğunluğunun önüne geçmek için yeni bir bulvar çalışmasına başladı. Hürriyet Gazetesi'nde yeralan habere göre; Yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki yeni bulvar, Etimesgut Hikmet Özer Caddesi’ni (Etimesgut Halk Ekmek Fabrikası önünden) Zırhlı Birlikler arazisi ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) yerleşkesi içinden geçerek 15 Temmuz Şehitler Bulvarı’na bağlayacak. Trafik akışının gidiş ve geliş istikametinde üç şeritten sağlanacağı bulvarın, kasım ayında trafiğe açılması planlanıyor.

GÜZERGAH 4 KİLOMETRE KISALACAK

15 Temmuz Şehitler Bulvarı’nı kullanarak Bağlıca üzerinden Etimesgut’un diğer mahallelerine geçiş yapan sürücülerin katettiği mesafe de yeni bulvar ile birlikte kısalacak. Bulvarın bağlayacağı iki nokta arasındaki 7 kilometrelik mesafe, yolun açılışından sonra 3 kilometreye düşecek. Sürücüler güzergâh üzerindeki dört ayrı trafik ışığına takılmadan yollarına devam edebilecek. Hergün aynı güzergâhı kullanarak şehir merkezine gidip gelen bir sürücü, 8 kilometrelik mesafeden tasarruf edecek. Etimesgut’a geçiş yapan araçların bu güzergâhı kullanması ile birlikte Bağlıca girişinde oluşan akşam trafiğinin de azalması bekleniyor.

Kaynak: Hurriyet

Şehir merkezinden Etimesguta direkt bulvar

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'a,, Bağlıca'dan, Yeni, Bulvar, Açılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı