Haber Detayı
05 Ağustos 2017 - Cumartesi 00:23
 
Etimesgut'a Yeni Bir Cami Daha Açıldı
Diyanet İşleri Başkanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yaptırılan Etimesgut 3. Hava İkmal Komutanlığı Camisi ibadete açıldı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'a Yeni Bir Cami Daha Açıldı

Hava İkmal Komutanlığı Camii ibadete açıldı. Kur’an-ı Kerim hilaveti ile başlayan törende konuşan Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, insanların ve toplumların en çok önem verdiği, hayatları içerisinde olmazsa olmazı haline getirdiği mekanların mabetler olduğunu söyledi. Alpay, “Yüce dinimiz İslam sevgi, saygı, kardeşlik ve dayanışmanın oluşması, birliğin ve beraberliğin geliştirilmesi içinde bazı müesseseler öngörmüştür. Hiç şüphesiz öngörülen müesseselerden biri ve en önemlisi camilerdir. Cami müminlerin ortak olarak ibadet ettikleri ve toplumun her kesiminin temsil edildiği barış ve sevgi merkezleridir. Bu yüzden camilerimiz muhteşem mekanlardır, onun için önemlidir” dedi.


Konuşmaların ardından açılış duasını Diyanet İşleri Başkanlığı Cami Hizmetleri Daire Başkanı Selahattin Çelebi yaptı. Açılış kurdelesi ise Alpay ve Salman’ın yanı sıra Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut 3. Hava İkmal Komutanı Tuğgeneral İhsan Özdamar, TDV Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Dr. Hüseyin Kayapınar ve davetliler tarafından kesildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'a, Yeni, Bir, Cami, Daha, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı