Haber Detayı
28 Ağustos 2017 - Pazartesi 11:25
 
Etimesgut'a Yeni ve Modern Kurban Pazarı Alanı
Etimesgut Belediyesi, Ayyıldız Mahallesi eski Taş Ocağı mevkiine kurduğu kurban satış ve kesim yerinde, alıcı ve satıcıların mağdur olmaması için bütün tedbirleri aldı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'a Yeni ve Modern Kurban Pazarı Alanı

Otoban kenarında bulunan kurban pazarına ulaşım için ana ve yan yolları düzenleyen belediye, kesim günü sıkıntı yaşanmaması için otopark alanları oluşturuyor. Kurban satış yerine modern kesim noktası da yapan Etimesgut Belediyesi, randevu sistemine göre vatandaşlara kesim konusunda destek olacak. Görüntü, çevre ve koku kirliliği oluşmaması için şehir merkezinden uzak noktada kurulan kurban satış noktasında, mescit ve diğer temel ihtiyaçlar için donatılar kuruldu.

Etimesgut Belediyesi'nin ilgili müdürlükleri temizlik, sağlık ve güvenlik konusunda 24 saat esasına göre kurban pazarında çalışma yapıyor. Kurbanlıklara su ve yem dağıtımı yapılırken, gübreleri de düzenli olarak toplanıyor, ilaçlama yapılıyor. Veteriner hekimler, kurban alanında sürekli denetimde bulunarak kurbanlıkları kontrol ediyor.

ETİMESGUT KURBAN KESİM NOKTALARI

Etimesgut Belediyesi kurban kesim alanlarını da belirleri: Etimesgutlular, Ayyıldız Mahallesi Kurban Satış Yeri, Eryaman 1. Etap Kapalı Pazaryeri, Elvankent Kapalı Pazaryeri, Topçu Mahallesi Pazaryeri, Alsancak Pazaryeri ile Atayurt Mahallesi Kapalı Pazaryeri'nde kurbanlarını kesebilecekler.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'a, Yeni, ve, Modern, Kurban, Pazarı, Alanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı