Haber Detayı
15 Kasım 2017 - Çarşamba 13:35
 
Etimesgut AK Parti'de Ebubekir Kipel Dönemi Başladı
Etimesgut AK Parti’de İlçe Başkanlığı’na Ebubekir Kipel getirildi.
Etimesgut Haberi
Etimesgut AK Parti'de Ebubekir Kipel Dönemi Başladı

AK Parti Etimesgut İlçe Başkanlığı’na getirilen Ebubekir Kipel, İlçe Başkanlığı binasında düzenlenen devir teslim töreni ile, ilçe başkanlığı görevini Mehmet İkbal Yılmaz’dan devralarak yeni görevine başladı. Mevcut İlçe Başkanı Mehmet İkbal Yılmaz’ın, 25 Kasım 2017 tarihinde yapılacak olan İlçe Kongresinde İlçe Başkanlığı görevine devam etmeyeceğini açıklaması üzerine AK Parti Genel Merkezi’nde dün alınan karar doğrultusunda yeni İlçe Başkanı olarak Ebubekir Kipel atanmıştı. Kipel’in yapılacak olan İlçe Kongresi’nde tek aday olarak girmesi ve kongreye kadar yeni yönetimini oluşturması bekleniyor.

BİRLİK-BERABERLİK MESAJI

Ebubekir Kipel’in Etimesgut AK Parti İlçe Başkanı olarak belirlenmesinin ardından İlçe Binasında devir teslim töreni gerçekleştirildi. İlçe Başkanlığı görevini Kipel’e devreden eski İlçe Başkanı Mehmet İkbal Yılmaz, görev yaptığı 22 aylık dönem boyunca kendisine desteklerini esirgemeyen tüm partililere teşekkür ederken 15 Temmuz darbe girişimi gibi önemli bir olayı yaşadıklarını ve Etimesgut İlçe Teşkilatı olarak bu süreçte üzerlerine düşeni de fazlasıyla yaptıklarını söyledi. Yılmaz, yeni İlçe Başkanı Kipel’e de başarılar diledi ve birlik-beraberlik mesajı verdi.

KİPEL: ETİMESGUT BELEDİYESİ’Nİ KAZANACAĞIZ

AK Parti’nin Etimesgut yeni İlçe Başkanı Ebubekir Kipel, görevi devralırken yaptığı açıklamasında gerek AK Parti camiası, gerekse Etimesgut yerelinde uzun yıllardır siyasi faaliyetlerde bulunduğunu belirtirken partinin değişik kademelerinde görev yaptığını belirtti. Kipel, 5 yıl AK Parti Etimesgut İl Genel Meclis Üyeliği görevinde bulunduğunu ve Etimesgut’u çok iyi bildiğini, yakından tanıdığını sözlerine eklerken “Bundan sonraki hedefimiz yerel seçimlerde Etimesgut Belediyesi’ni kazanmak olacaktır. Bu konuda teşkilat olarak üzerimize düşeni fazlasıyla çalışarak yapacağız. Bu bir bayrak yarışıydı ve bizden önceki dönemde görev yapan tüm arkadaşlarımıza da buradan teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, AK, Parti'de, Ebubekir, Kipel, Dönemi, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı