Haber Detayı
26 Ekim 2021 - Salı 11:56
 
Etimesgut AK Parti İlçe Teşkilatı'ndan Vefa Gecesi
AK Parti Etimesgut İlçe Teşkilatı tarafından, partinin kuruluşundan bugüne gerek İlçe yönetiminde, gerek mahalle komisyonlarında, belediye meclis üyesi olarak, İlçe Başkanı olarak görev yapan tüm partilileri bir araya getirerek vefa gecesi düzenledi.
Etimesgut Haberi
Etimesgut AK Parti İlçe Teşkilatı'ndan Vefa Gecesi

Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen yemekli programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Eski Bakanlardan ve Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Ankara Milletvekilleri Hacı Turan ve Asuman Erdoğan, Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Çakmak, İl Başkan Yardımcıları, Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman, İlçe Yönetim kurulu üyeleri ve Belediye Meclis Üyeleri katıldılar.

Eski İlçe Başkanlarından Nuri Soylu, Mehmet İkbal Yılmaz, Mustafa Sakarya, Ali Doğan, 2014 yılı Etimesgut Belediye Başkanı Adayı Rıza Gezer gibi isimlerin de hazır bulunduğu programda yapılan konuşmalarda Etimesgut İlçe Teşkilatı’nın son dönem çalışmaları ile ülkemizdeki siyasi gelişmeler anlatıldı. Eski Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz, kurucu İlçe Başkanı Fuat Yıldırım şehir dışında oldukları için geceye katılamadılar. Coşkulu bir kalabalık ve partililerin yoğun katılımı ile gerçekleşen Vefa Gecesi’nde konuşan AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman, göreve geldikleri günden bu yana yaptıkları çalışmaları anlattı. Özellikle üye yapılanmasında önemli yol aldıklarını ve Ankara genelinde üye çalışmalarında birinci olduklarını belirten Hotaman şöyle konuştu:

 

ÜYE SAYIMIZI 65 BİNİN ÜZERİNE ÇIKARDIK

“Geçmiş dönemde bu davaya omuz veren İlçe Başkanlarım, Belediye Meclis Üyelerim, Mahalle Başkanlarım, İlçe Yönetim Kurulu Üyelerim ve ismini sayamadığımız bu teşkilatta emeği geçmiş bütün kardeşlerimize programımıza teşrif ettiklerinden dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Öncelikle göreve geldikten hemen sonra başlayan pandemi süreci nedeniyle 1,5 yıldır sizlerden ayrı kaldık. Bir araya gelemedik. O yüzden pandemi sonrasında bulduğumuz ilk fırsatta birlikte olalım istedik.

Bu süreç içerisinde bizler de boş durmamaya çalıştık. Neler yaptık, kısaca bahsetmek istiyorum. Pandemi döneminde teşkilat olarak faaliyetlerimize devam ettik. 1 yıl içerisinde yaklaşık üye sayımızı 22 bin 500 kişi artırarak 65 binin üzerine çıkardık. Son günlerde özellikle yapılmaya çalışılan bir algı var. Sayın Cumhurbaşkanımıza destek azaldı, Ak Parti gidici diye bir algı oluşturmaya çalışıyorlar ya!.. Hepimiz burada Allah’a şükür bütün zorluklara rağmen 22 bin 500 gönüldaşımıza daha ulaşıp ve sayımızı da 65 binin üzerine çıkararak çok daha güçlü bir şekilde Etimesgut’ta mücadelemize devam edeceğiz inşallah.

Kıymetli arkadaşlarımız, üye çalışmaları ve teşkilat çalışmalarımız bundan sonrasında da artarak devam edecek. Sahaya girmediğimiz 1,5 yıllık açığı önümüzdeki birkaç ay içinde hep birlikte kapatacağız. Saha taramalarımıza ve vatandaşlarımızı tek tek ziyaretlerimize başlayacağız. Biz bu davayı sizlerden devraldık. Sizlerin şu ana kadar çok büyük emekleri oldu. Her gelen arkadaşımız bir basamak daha yukarıya gitti, sonraki arkadaşına devretti. Nasip olursa bizim de en büyük hedefimiz bu davayı bir basamak daha yukarıya taşıyıp bizden sonra gelecek arkadaşımıza bir basamak daha yukarıda teslim etmektir. Bunun için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Sizlerden tek ricamız, aramızda oluşturulmaya çalışılan fitneye hiçbir zaman asla göz yummamanız, Sayın Cumhurbaşkanımızı ve bizleri yalnız bırakmamanız. Çünkü biz sizlerden güç alıyoruz.”

Halil Hotaman, pandemi nedeniyle ara vermek zorunda kaldıkları İlçe Danışma Toplantılarına da önümüzdeki aydan itibaren başlayıp her ay düzenli bir şekilde sürdüreceklerini de sözlerine ekledi.

 

ETİMESGUT TEŞKİLATI BİRİNCİLİĞİ BIRAKMIYOR

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ise “Etimesgut Teşkilatımız hamdolsun kuruluştan bu zamana Etimesgutlu hemşerilerimizle beraber hep AK Parti’mize, Genel Başkanımıza destek oldular ve zorlu süreçlerde yük taşıdılar. Geçen yıl başlatmış olduğumuz üye seferberliği çalışmamızda Etimesgut teşkilatımız, Ankara teşkilatlarının Türkiye birincisi olmasında büyük katkılar sundu. Ankaramızda da en büyük katkıyı Etimesgut verdi. Bugüne kadar teşkilatlar arası birincilik hep Mamak’a, Altındağ’a, Keçiören’e, Sincan’a giderdi. Ama artık Etimesgut hem geçen yıl hem de bu yıl zirveyi bırakmıyor. Nasip olursa bugüne kadar veremediğimiz ödüllerimizi de Aralık ayında yapacağımız ilk İl Danışma Meclisi Toplantımızda Etimesgut’a vereceğiz” diye konuştu.  

Resim

 

CHP’YE SESLENDİ: BUYURSUN GELSİNLER!

Hakan Han Özcan, CHP Etimesgut İlçe Başkanının talihsiz açıklamalarına da değinirken “ Ne söylediğini siz de biz de duyduk. Bir daha gelmemeleri için de köklerini kazıyacağız, yıldıracağız, korkutacağız, susturacağız. Cibiliyetsiz bir Genel Başkanı olan bir partinin cibiliyetsiz bir ilçe başkanı da ancak böyle sözler söyler.” Diye konuştu. Özcan, Kılıçdaroğlu’na atıfta bulunarak “Bunların Genel Başkanının 15 Temmuz gecesinde nasıl tankların arkasından sıvışıp kaçtığını hep beraber gördük. İnanan bir toplulukta, iman etmiş bir insanda ölüm korkusu yoktur. İmanlı bir insanı zaten kimse korkutamaz, susturamaz, yıldıramaz. Doğru icraatlar, doğru işler yaptığımız müddetçe; Allah rızası için birbirimizi sevip sımsıkı sarıldığımız müddetçe bizi kimse susturamaz da, yıldıramaz da, korkutamaz da. Buyursun gelsinler, bizler buradayız” açıklamasında bulundu.

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Mansur Yavaş belediyeciliğini de eleştirirken son olarak Beypazarı’nda kendisine soru soran gazetecileri korumalarına dövdürttüğünü, yumruklattığını söyledi. Özcan, Mansur Yavaş’ın AK Parti Belediyeciliğinin yanına bile yaklaşamadığını sözlerine eklerken Ankara’da bugüne kadar yaptıkları yatırımları anlattı “Biz kuru kuruya Ankara’ya sevdalı değiliz, özümüzde sevdalıyız” diye konuştu.

Programa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Fatih Şahin, Ankara Milletvekilleri Emrullah İşler, Hacı Turan ve Asuman Erdoğan’da partililere yönelik selamlama konuşmaları yaptılar. Vefa gecesine katılan tüm partililere ve katılımcılara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son yazmış olduğu ‘Daha Adil Bir Dünya Mümkün’ isimli kitabı hediye olarak dağıtıldı.

 

Resim

Resim

Resim

 

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, AK, Parti, İlçe, Teşkilatı'ndan, Vefa, Gecesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı