Haber Detayı
01 Ocak 2018 - Pazartesi 20:26
 
Etimesgut Belediye Meclisi Gündemi Belli Oldu
Etimesgut Belediye Meclisi yeni yılın ilk toplantısını, yarın (2 Ocak Salı) saat 18.00'de gerçekleştirecek. Ocak ayı meclis toplantılarının gündemi ise şöyle:
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediye Meclisi Gündemi Belli Oldu

G Ü N D E M:

1.    Geçen toplantıya ait tutanak özeti.

2.    5393 sayılı Belediye Kanununun 25. maddesine istinaden Belediyemizin 2017 yılına ait Gelir ve Giderleri ile Hesap ve İşlemlerinin denetimi için Belediye Meclisi içinden 3 veya 5 kişiden oluşmak üzere denetim Komisyonu kurulması için üye seçilmesi ve seçilecek bu üyelere ödenecek ücretin tespitine ilişkin Başkanlık Yazısı.

3.    Belediyemizin şehirlerarası cenaze nakil iş ve işlemleri ile ilgili olarak; THY ile protokol imzalanması için Sağlık İşleri Müdürlüğüne ve ilgili Başkan Yardımcısına yetki verilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı.

4.    Belediye hizmetlerinde kullanılmak ve Etimesgut İlçe Emniyet Müdürlüğüne verilmek üzere Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğünden araç alımına ilişkin Başkanlık Yazısı.

5.    İlçe sınırlarımız içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yenidünyaya gelen çocuklarına “Doğum Paketi” verilmesine ilişkin alınan 05/09/2016 tarih ve 501 sayılı meclis kararının yeniden düzenlenmesine ilişkin Başkanlık Yazısı.

6.    Belediyemizde 2017 yılında tam zamanlı ve kısmi zamanlı olarak çalıştırılması düşünülen sözleşmeli personellere ödenecek ücretlerin tespitine ilişkin Başkanlık Yazısı.

7.    Mahalli İdari Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına ilişkin yönetmelik ve 5393 sayılı Belediye Kanunun 48. ve 49. maddeleri gereğince memur kadrolarında iptal-ihtas yapılmasına ilişkin Başkanlık Yazısı.

8.    Belediyemize ait çeşitli iş makinelerinin ücret karşılığı kiralanmasından alınacak ücretlerin tespitine ilişkin Başkanlık Yazısı.

9.    Belediyemiz personelleri ve Meclis Üyeleri arasında bowling turnuvası düzenlenmesine ilişkin Spor Komisyonu raporu.

10.    İlçe sınırlarımız içerisinde yol boyu ticaret olarak teşekkül etmiş alanlarda Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 19. Maddesinin f-1 hükmü gereğinde gerekli işlemlerin yapılmasına ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonu raporu.

11.    Ahimesut Mahallesi imarın 46164 ada 1 sayılı parseline ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliğine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonu raporu.

12.    Kış mevsiminin gelmesiyle artan grip vakalarının önüne geçilebilmesi amacıyla el ilanları basılmasına ilişkin Sağlık Komisyonu ile Sosyal Hizmetler Komisyonları müşterek raporu.

13.    14-18 Ocak Enerji Tasarrufu Haftası olması münasebetiyle resim yarışması düzenlenmesine ilişkin Gençlik Komisyonu ile Araştırma ve İnceleme Komisyonları müşterek raporu.

14.    İlçemizdeki hava kirliliğinin engellenebilmesi amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Çevre Komisyonu ile Tüketiciyi Koruma Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonları müşterek raporu.

15.    Alzhemir hastalığı ile mücadele konusunda ilçemizde yaşayan yaşlı vatandaşlarımıza yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Yaşlılar Komisyonu ile İnsan Hakları Komisyonları müşterek raporu.

16.    Vatandaşlarımızı doğalgaz ve soba gazı zehirlenmelerine karşı gerekli uyarılarda bulunulmasına ilişkin Halkla İlişkiler Komisyonu ile Çevre Komisyonları müşterek raporu.

17.    İlçe sınırlarımız içerisindeki inşaat alanlarında hem halkımızın hem de çalışanlarının güvenlikleriyle ilgili gerekli tedbirlerin alınmasına ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyonu ile Emlak İstimlak Komisyonları müşterek raporu.

18.    İlçe sınırlarımız içerisindeki okullarda eğitim gören öğrencilere yönelik değişen sınav sistemiyle ilgili olarak eğitim seminerleri düzenlenmesine ilişkin Eğitim Kültür Komisyonu ile Hesap Tetkik Komisyonları müşterek raporu.

19.    Mevsiminde yetişen sebze ve meyvelerin tüketilmesi ile ilgili vatandaşlarımızı bilgilendirmeye yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Tüketiciyi Koruma Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek raporu.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Etimesgut, Belediye, Meclisi, Gündemi, Belli, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı