Haber Detayı
14 Ekim 2020 - Çarşamba 10:43
 
Etimesgut Belediye Meclisi'nden Ortak Bildiri
Etimesgut Belediye Meclisi, bölücü terör örgütünün sabotaj ihtimalinin açıkça görüldüğü Hatay'da ve Türkiye'nin farklı noktalarında çıkan orman yangınlarına ilişkin ortak bildiri yayımladı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediye Meclisi'nden Ortak Bildiri

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, MHP Grup Başkan Vekili İsa Çakır, AK Parti Grup Başkan Vekili Ali Doğan, CHP Grup Başkan Vekili Selami Çiçek, İYİ Parti Grup Başkan Vekili İsmail Kalaycı'nın imzaladığı bildiride hain terör örgütünün tüm kalleş saldırıları şiddetle kınandı.

 

Yayımlanan bildirinin metni şöyle:

"9 Ekim tarihinde Hatay ilimizin Belen ilçesinde ormanlık alanda çıkan, İskenderun ve Arsuz ilçelerinin mahalle ve kırsal alanlarında etkili olan yangın hepimizi derinden üzmüştür.

Devletimizin tüm imkanları seferber edilerek tamamen kontrol altına alınan yangında; ne yazık ki 300-400 hektarlık alan etkilenmiş, birçok ev ve işyeri zarar görmüş, vatandaşlarımız maddi ve manevi kayba uğramıştır. Yangının doğamıza tahribatı da büyük olmuş; ağaçlar yanmış, yabani hayvanlar telef olmuştur.

Devletimizin tüm birimleriyle vatandaşının yanında yer alarak yaralarını en kısa sürede saracağı, zararlarının karşılanacağı noktasında hiç şüphemiz yoktur.

Yangında bölücü terör örgütünün sabotaj ihtimali açıkça görülmektedir. Askerimizi, polisimizi, masum sivilleri, eğitimcilerimizi, sağlıkçılarımızı hedef alan kalleşler şimdi de akciğerlerimiz olan ormanlarımızı doğamızı hedef almaktadır.

Biz bir ve beraber oldukça terör örgütü hain emellerine asla ulaşamayacaktır. Yüce Türk milleti olarak, vatan topraklarımıza canımız pahasına sahip çıkacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Bu çerçevede Etimesgut Belediye Meclisi olarak, Hatay'da ve ülkemizin farklı noktalarında meydana gelen yangınlarda zarar gören tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, hangi sebeple olursa olsun yangınları çıkaranların karşısında olduğumuzu bildirerek, hain terör örgütünü ve kalleş saldırılarının her türlüsünü şiddetle kınıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur".

 

Fotoğraf açıklaması yok.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, Belediye, Meclisi'nden, Ortak, Bildiri,
Yorumlar
-->
Haber Yazılımı