Haber Detayı
01 Ağustos 2018 - Çarşamba 00:44
 
Etimesgut Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Gündemi
Etimesgut Belediyesi, Ağustos-2018 ayı Meclis Toplantıları 1 Ağustos Çarşamba günü saat 18.00'de, Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda başlayacak.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Gündemi

İşte, Ağustos ayı meclis toplantılarının gündeminde yer alan konular:
 
GÜNDEM:
 1. Geçen toplantıya ait tutanak özeti.

 

 1. Göksu Mahallesi T.B.M.M Caddesi yakınlarında bulunan bir parka Şehit Nevzat CEYHAN’ ın isminin verilmesine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu.

 

 1. İlçemizde ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına bayram öncesi giyecek yardımı yapılmasına ilişkin Halkla İlişkiler Komisyon Raporu.

 

 1. İlçemiz Ahimesut Mahallesi ve Piyade Mahallesinde ikamet eden İlhan GÖZKONAN ile Osman ÖZTÜRK’ ün bina girişlerinin engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun hale getirilmesi için gerekli düzenlemeler yapılmasına ilişkin Engelliler Komisyon Raporu.

 

 1. İlçemizde İkamet eden engelli vatandaşlarımızın kurbanlarının kesim ve parçalama işlerine yardımcı olunmasına ilişkin Engelliler Komisyon Raporu.

 

 1. Ailede çocuk eğitimi ve anne-baba ilişkileri üzerine eğitici seminerler düzenlenmesine ilişkin İnsan Hakları Komisyonu ile Hesap Tetkik Komisyonları müşterek Raporu.

 

 1. İlçemizde uygun görülen yerlerde hobi bahçeleri yapılmasına ilişkin Çevre Komisyonu ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek Raporu.

 

 1. Paralimpik olimpiyatlara sporcu yetiştirmek amacıyla ilçemizdeki sosyal tesislerde kurslar açılmasına ilişkin Engelliler Komisyonu ile Spor Komisyonları müşterek Raporu.

 

 1. 30 Ağustos Zafer Haftası ve Malul Gaziler Haftası olması münasebeti ile etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Sosyal Hizmetler Komisyonu ile Eğitim Kültür Komisyonları müşterek Raporu.

 

 1. 30 Ağustos Türk Silahlı Kuvvetleri Günü olması münasebeti ile Türk Hava Kuvvetleri Müzesine gezi düzenlenmesine ilişkin Gençlik Komisyonu ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek Raporu.

 

 

 1. İmar Affı hakkında ilçe halkımızın bilgilendirilmesine yönelik çalışmalar yapılmasına ilişkin Emlak İstimlak Komisyonu ile Hesap Tetkik Komisyonları müşterek Raporu.

 

 1. İlçe sınırlarımız içerisindeki otluk arazilerde yangın çıkmasına mahal vermemek adına temizleme çalışmaları yapılmasına ilişkin Çevre Komisyonu ile Araştırma ve İnceleme Komisyonları müşterek Raporu.

 

 1. Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin talebine istinaden Bağlıca Mahallesi Çambayırı Caddesinde bulunan Şehit Aybüke Yalçın Hatıra Ormanı içerisinde yeri belirlenen alana yar altı enerji kablosu çekilebilmesi için Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş’ye (TEDAŞ) 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. Maddesi kapsamında sınırlı ayni hak verilip verilemeyeceğine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyonu ile Emlak ve İstimlak Komisyonları müşterek Raporu.

 

 1. Lipyap İnşaat Taahhüt San. Tic. Ltd. Şti’nin talebine istinaden Şeker Mahallesi 46362 ada 2 sayılı parseldeki inşaat için kanal ve su bağlantılarının yapılabilmesi amacıyla Ankara Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğüne (ASKİ) 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. Maddesi kapsamında sınırlı ayni hak verilip verilemeyeceğine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyonu ile Emlak ve İstimlak Komisyonları müşterek Raporu.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, Belediyesi, Ağustos, Ayı, Meclis, Gündemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı