Haber Detayı
04 Ağustos 2020 - Salı 09:27
 
Etimesgut Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Gündemi
Etimesgut Belediye Meclisi, Ağustos ayı toplantıları bugün başlıyor. Etimesgut'u ilgilendiren önemli kararların alındığı Ağustos ayının meclis toplantı gündemi şu şekilde:
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Gündemi

Etimesgut Belediye Meclisi, 5393 sayılı Belediye Kanununun 21.maddesi gereğince aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere 04 Ağustos 2020 Salı günü Saat 11:00 da Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi Ömer Seyfettin Konferans salonunda Ağustos ayı toplantısına başlayacaktır. 
 
GÜNDEM:
 
1. Geçen Toplantıya ait tutanak özeti.
 
2. Mardin Özel Harekât Müdürlüğünde Emniyet Müdürü iken Eylül 2019 da şehit olan Tufan KANSUVA' nın isminin Güzelkent Mahallesinde yapılan ya da yapılacak olan bir parka verilmesine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu.
 
3. Bağlıca Mahallesi, Zirve Caddesi ile Kepir Caddesinin kesiştiği kavşağa trafik lambası konulmasına ilişkin Ulaşım ve Trafik Komisyonu raporu.
 
4. Bağlıca ve Eryaman Mahalle sınırlarının değiştirilmesi ve yeni mahallelerin oluşturulmasına ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonu ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonları müşterek raporu.
 
5. 16-23 Ağustos Hacı Bektaş Veli' yi Anma Günü ve Haftası olması münasebeti ile çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Eğitim Kültür Komisyonu, Bütçe ve Plan Komisyonu ile Halkla İlişkiler Komisyonları müşterek raporu
 
6. 26 Ağustos Malazgirt Zaferi Anma Günü olması münasebeti ile çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Eğitim Kültür Komisyonu ile Gençlik Komisyonları müşterek raporu.
 
7. Belediyemizce deprem anında neler yapılacağı ve depremden korunma yolları ile ilgili gerekli araştırmalar yapılarak vatandaşlarımıza bilgilendirici el broşürleri dağıtılmasına ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyonu, Çevre Komisyonu ile Sosyal Hizmetler Komisyonları müşterek raporu.
 
8. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Belediye Başkanlık Binası ve Hizmet Binası girişlerine dezenfektan kabinleri konulmasına ilişkin Sağlık Komisyonu ile İnsan Hakları Komisyonları müşterek raporu.
 
9. Vatandaşlarımızdan gelen şikayetler üzerine kaldırım işgali yaparak geliş ve gidişi engelleyen işyerlerinin tespit edilerek gerekli denetimlerin yapılmasına ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyonu ile Tüketiciyi Koruma Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonları müşterek raporu.
 
10. Covid-19 salgınından dolayı okulların uzun süre kapalı kalması nedeni ile evlerinde sıkılan öğrencilere yönelik kitap okuma şenlikleri düzenlenmesine ilişkin İnsan Hakları Komisyonu ile Sosyal Hizmetler Komisyonları müşterek raporu.
 
11. 26-30 Ağustos Zafer Haftası ve 30 Ağustos günü Zafer Bayramı olması münasebeti ile çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Eğitim Kültür Komisyonu, Bütçe ve Plan Komisyonu, Hesap Tetkik Komisyonu Gençlik Komisyonları müşterek raporu.
 
12. Vatandaşlardan gelen talep üzerine ilçe sınırlarımız içerisindeki parklarda bulunan kamelyaların aydınlatması çalışmayanların tespit edilerek tamir edilmesine ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyonu, Çevre Komisyonu ile Tüketiciyi Koruma Esnaf ve Sanatkârlar Komisyonları müşterek raporu.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, Belediyesi, Ağustos, Ayı, Meclis, Toplantısı, Gündemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı