Haber Detayı
17 Mayıs 2017 - Çarşamba 10:54
 
Etimesgut Belediyesi, Asfalt Sezonunu Açtı
Etimesgut Belediyesi havaların ısınmasıyla birlikte sıcak asfalt serim çalışmalarına başladı. Yapılan incelemelerin ardından asfalt ihtiyacı olan sokaklar belirlendi, plan ve program yapıldı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediyesi, Asfalt Sezonunu Açtı

Etimesgut Belediyesi, Oğuzlar ve Atakent Mahallesi'ndeki sokakları asfaltlayarak sezonu açtı. Asfalt öncesi mahallelerin mevcut bozuk asfaltları trimerle kazındı. Yol hazırlandıktan sonra finisherle asfalt serimi yapıldı.

Etimesgut Belediyesi bu yıl 65 bin ton asfalt kullanarak bozuk yolları daha modern hale getirmeyi planlıyor. Planlama kapsamında Etimesgut merkez mahalleler, Bağlıca ve Elvankent bölgesinde çalışmaların yoğunlaşacağı belirtildi.

YOĞUN GÖÇ VE KONUTLAŞMA

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut'un sürekli gelişen ve büyüyen bir ilçe olduğunu belirterek, şunları söyledi: "29 bin hektar yüzölçüme sahip, 36 mahallesi olan, Ankara'nın 5. Türkiye'nin 18. büyük ilçesiyiz. Şehrimiz Ankara'nın diğer ilçelerinden ve Anadolu'muzun her köşesinden sürekli göç almaktadır. Yoğun bir konutlaşma yaşıyoruz. Yeni konutlaşma beraberinde alt ve üst yapı ile tesisleşme ihtiyacını getiriyor. Belediye olarak hemşehrilerimizin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hizmetler gerçekleştiriyoruz. Yeni imar yolları açıyoruz. Yeni yol ve kaldırım çalışmaları yapıyoruz. Halkımızın yaşam kalitesini artıracak yaşam alanları inşa ediyoruz. Bu yönüyle elbette ki eksiklerimiz, aksayan yönlerimiz de vardır. Bozulan yollarımızın, kaldırımlarımızın tamamını bir anda modernize etmemiz imkan dahilinde değildir. Belirli program dahilinde, mahallelerimizin ne ihtiyacı varsa en kısa zamanda karşılamak için çalışmaktayız" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, Belediyesi,, Asfalt, Sezonunu, Açtı,
Yorumlar
Haber Yazılımı