Haber Detayı
31 Ekim 2017 - Salı 23:10
 
Etimesgut Belediyesi Kasım Ayı Meclis Gündemi
Etimesgut Belediyesi Kasım ayı meclis toplantıları, Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda 1 Kasım Çarşamba günü saat 18.00'de yapılacak toplantıyla başlıyor. İşte meclis gündemi:
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediyesi Kasım Ayı Meclis Gündemi

G Ü N D E M:
1.    Geçen toplantıya ait tutanak özeti.
2.    2464 Sayılı Belediye Gelirleri Kanununun 97. Maddesine istinaden 2018 Mali Yılı Bütçe Döneminde Nikah akitlerinden alınacak ücretlerin tespitine ilişkin Başkanlık Yazısı.
3.    Ahilik Kültürünün ilçemizde, Ankara başta olmak üzere tüm ülkemizde ve dünyada tanıtmak amacıyla Ahilik Kültürü hakkında Tanıtıcı Belgesel çekilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı.
4.    Gençlerimizi ve çocuklarımızı spora teşvik etmek amacıyla çeşitli spor dallarında kurslar açılmasına ilişkin Spor Komisyonu raporu.
5.    Belediyemiz spor tesislerinden faydalanan engelli vatandaşlarımız ve refakatçilerinin yaşadığı sıkıntıların araştırılmasına ilişkin Engelliler Komisyonu raporu.
6.    İstasyon Mahallesinde ki Bağlıca Caddesi ve 2413. Caddelerin kesiştiği nokta da bulunan boş araziye atılan çöplerin temizlenmesine ilişkin Çevre Komisyonun raporu.
7.    Şehit Osman Avcı Mahallesinde ki etap yönetimi ve iş merkezinin arasında bulunan yeşil alandaki havuzun bakımının yapılması ilişkin Çevre Komisyonun raporu.
8.    İmarın 46164 ada 1 parseline ait 1/5000 plan değişikliğinin Ankara Büyükşehir Belediyesinde onaylandığı için ilgili ada parsele ait 1/1000 planın Belediyemizce yapılmasına ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonu raporu.
9.    Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğünün hizmet alanı içerisinde bulunan park ve yeşil alanlara isim verilmesine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonu raporu.
10.    Yeşilova Mahallesi imarın 48619 ada 1 ve 2 sayılı parsellerine ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliğine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonu raporu.
11.    20-26 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası münasebetiyle çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Sosyal Hizmetler Komisyonu ile Sağlık Komisyonları müşterek raporu.
12.    10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün vefatının 79. Yıldönümü münasebetiyle Belediyemiz önünde saygı duruşu yapılmasına ilişkin Halkla İlişkiler Komisyonu, Eğitim Kültür Komisyonu ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonları müşterek raporu.
13.    İlçe sınırlarımız içerisinde faaliyet gösteren işyerlerinin yasa ve yönetmelikler kapsamında ilan, reklam ve tabelalarının Türkçe olup olmadıklarının araştırılmasına ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyonu ile Tüketiciyi Koruma Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonları müşterek raporu.
14.    20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü münasebetiyle çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Gençlik Komisyonu ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek raporu.
15.    İlçe sınırlarımız içerisinde bulunan binalarda yangın merdiveni ve yangından korunma ekipmanları olup olmadığının araştırılmasına ilişkin Çevre Komisyonu ile Emlak İstimlak Komisyonları müşterek raporu.
16.    Kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasına ilişkin Belediye personellerine yönelik seminerler düzenlenmesine ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyonu ile Eğitim Kültür Komisyonları müşterek raporu.
17.    3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı haftası münasebetiyle çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Sağlık Komisyonu ile Engelliler Komisyonları müşterek raporu
18.    İlçe sınırlarımız içerisinde ki okul kantinlerinin denetlenmesine ilişkin Tüketiciyi Koruma Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu ile Halkla İlişkiler Komisyonları müşterek raporu.
19.    24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Eğitim Kültür Komisyonu ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek raporu.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, Belediyesi, Kasım, Ayı, Meclis, Gündemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı