Haber Detayı
04 Kasım 2019 - Pazartesi 12:15
 
Etimesgut Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı Gündemi
Etimesgut Belediyesi, Belediye Meclis Toplantısı bugün saat 18.00'de Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda başlayacak. Toplantı, gazetemiz sosyal medya hesabından canlı yayınlanacak.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı Gündemi

Etimesgut Belediyesi Kasım ayı meclis toplantıları başlıyor. Oldukça hareketli ve tartışmalı geçen meclis toplantılarında, Etimesgut ile ilgili kararlar alınıyor. İşte bu ayki meclis toplantılarının gündeminde yer alan konular:

 
MECLİS GÜNDEMİ
 
1. Geçen Toplantıya ait tutanak özeti.
2. 5393 sayılı Belediye Kanunu ve ilgili yasa ve yönetmelikler çerçevesinde İşletme ve İştirakler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren El ve Yöresel Ürünler Merkezi Bütçe içi İktisadi İşletmesinde üretilen ve satılan ürünlerin Etimesgut Belediyesi Devlet Bahçeli Eğitim Spor ve Yaşam Merkezi Tesisi içerisinde uygun alanlarda vatandaşlarımızdan gelen talep ve istekleri karşılamak amacıyla satış yerleri açılabilmesi için gerekli her türlü iş ve işlemlerin yürütülebilmesi amacıyla İşletme ve İştirakler Müdürü Ömer KALKAN’ a yetki verilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı.
3. Park ve Bahçeler Müdürlüğünün hizmet alanı içerisinde bulunan 12 adet yeşil alan ve park alanlarına isim verilmesine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon raporu.
4. İlçe sınırlarımız içerisindeki cadde ve sokaklardaki direklerde bulunan firma reklam levhalarının sökülmesine ilişkin Ulaşım ve Trafik Komisyon raporu.
5. 3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası olması münasebeti ile  organ bağışının önemi hakkında seminer düzenlenmesine ilişkin Sağlık Komisyon raporu.
6. İlçemiz Elvan Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Akşemsettin parkının yeniden düzenlenmesine ilişkin Çevre Komisyon müşterek raporu.
7. 10-16 Kasım Atatürk' ü Anma Haftası münasebeti ile çeşitli etkinlikler düzenlenmesi ilişkin Eğitim Kültür Komisyon raporu.
8. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslar Arası Mücadele ve Dayanışma Günü olması münasebeti ile çeşitli etkinlikler düzenlenmesi ilişkin Kadın, Aile ve Çocuk Komisyon raporu.
9. İlçemiz İstasyon Mahallesinin Pazar ihtiyacını karşılamak üzere Or sokak üzerine Pazar yeri kurulmasına ilişkin Emlak İstimlak Komisyon raporu.
10. Güzelkent Aile Yaşam Merkezinde verilen Çini Kurslarının 12 ay kesintisiz olarak devam etmesi için gerekli çalışmaların başlatılmasına ilişkin Eğitim Kültür Komisyon raporu.
11. 10 Kasım Atatürk' ü anma günü münasebeti ile çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Gençlik Komisyonu ile Hesap Tetkik Komisyonları müşterek raporu.
12. İlçemizde oluşabilecek olası deprem öncesinde ve sonrasında Belediyemizin almış olduğu tedbir ve çalışmalarına ilişkin Emlak İstimlak Komisyonu ile Araştırma ve İnceleme Komisyonları müşterek raporu.
13. İlçemiz Hikmet Özer Caddesi orta refüj üzerinde bulunan süs havuzlarının bakım ve temizliğinin yapılmasına ilişkin Çevre Komisyonu ile Halkla İlişkiler Komisyonları müşterek raporu.
14. 12 Kasım Afet Eğitimi Hazırlık Günü olması münasebetiyle eğitici seminerler verilmesine ilişkin Engelliler Komisyonu ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek raporu.
15. Atayurt Mahallesi 62804 ada üzerine park yapılmasına ilişkin Emlak İstimlak Komisyonu ile Çevre Komisyonları müşterek raporu.
16. İlçe sınırlarımız içerisindeki Erler Mahallesi ve Bahçekapı Mahallesinde bulunan askeri lojmanlara Etisem birimleri açılmasına ilişkin Eğitim Kültür Komisyonu ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek raporu.
17. 24 Kasım Öğretmenler Günü olması münasebeti ile çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Halkla İlişkiler Komisyonu ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek raporu.
18. 18-24 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası olması münasebeti ile uygun görülen yer ve zamanda ağız ve diş sağlığı kontrolü yapılmasına ilişkin Sağlık Komisyonu ile Gençlik Komisyonları müşterek raporu.
19. İlçe sınırlarımız içerisinde yabancı isimlerle açılan işyerlerinin isimlerinin değiştirilmesine ilişkin Tüketiciyi Koruma Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu ile Araştırma ve İnceleme Komisyonları müşterek raporu.
20. Belediyemize ait sosyal tesislerimiz içerindeki işletmelerin denetlenmesine ilişkin Çevre Komisyonu ile Emlak İstimlak Komisyonları müşterek raporu.
21. Bağlıca Mahallesi 48491-48970 adalarda bulunan Pazar yerinin aktif hale getirilmesine ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyonu, Bütçe ve Plan Komisyonu ile Emlak İstimlak Komisyonları müşterek raporu.
22. İlçemizde atık malzeme toplayıcılarının topladıkları atıkların Belediyemize bağlı temizlik şirketi bünyesinde değerlendirilmesine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyonu ile Çevre Komisyonları müşterek raporu.
23. İlçe sınırlarımız içerisinde araçlı seyyar satıcıların Zabıta Müdürlüğü ekiplerince denetlenmesine ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyonu ile Çevre Komisyonları müşterek raporu.
24. Bağlıca Mahallesinde yapımına başlanan Türk Tarih Parkının toplam proje maliyeti, bu güne kadar yapılan hak ediş ödemeleri ve bu tarihten sonra yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verilmesine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyonu, Bütçe ve Plan Komisyonu ile İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonları müşterek raporu.
25. 12-18 Kasım Dünya Çocuk Kitapları Haftası olması münasebeti ile ilçemizde bulunan okullarda program yapılmasına ilişkin Kadın Aile ve Çocuk Komisyonu ile Eğitim Kültür Komisyonları müşterek raporu.
26. İlçemiz Tunahan Mahallesi 211. Cadde üzerinde ki 17632-17633 adalar arasında bulunan alana kapalı Pazar yeri yapılmasına ilişkin Emlak İstimlak Komisyonu, Tüketiciyi Koruma Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek raporu.
27. Etimesgut Belediyesi olarak ilçemizde olası depremde tahliye planı, risk planı, toplanma alanı gibi alınan yasal güvenlik önlemleri konusunda yapılan çalışmalara ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonu ile Çevre Komisyonları müşterek raporu.
28. İlçe sınırlarımız içerisindeki asansörlerin denetlenmesiyle ilgili çalışmalara ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyonu ile İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonları müşterek raporu.
29. 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü münasebetiyle ilçemizde ihtiyaç sahibi çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Kadın Aile ve Çocuk Komisyonu ile Eğitim Kültür Komisyonları müşterek raporu.
30. Belediyemiz tarafından kiraya verilen büfeler de tuvalet ve su aboneliğinin bulunmaması ile ilgili sorunların çözümünün araştırılmasına ilişkin Emlak İstimlak Komisyonu ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonları müşterek raporu.
31. 30 Ağustos Mahallesi 47440 ada 1 parsel üzerine sosyal tesis yapılmasına ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyonu, Bütçe ve Plan Komisyonu, Araştırma ve İnceleme Komisyonu, Çevre Komisyonu ile Emlak İstimlak Komisyonları müşterek raporu.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, Belediyesi, Kasım, Ayı, Meclis, Toplantısı, Gündemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı