Haber Detayı
07 Eylül 2017 - Perşembe 23:15
 
Etimesgut Belediyesi Kültür Gezileri Devam Ediyor
Etimesgut Belediyesi'nin Konya, Çanakkale, Bilecik ve Nevşehir'e düzenlediği kültür gezileri devam ediyor
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediyesi Kültür Gezileri Devam Ediyor

Etimesgut Belediyesi'nin, şanlı zaferimizin yazıldığı Çanakkale'ye, hoşgörü timsali Mevlana diyarı Konya'ya, Osmanlı'nın temelinin atıldığı Bilecik Sögüt'e ve Türkiye'nin cennet köşelerinden Nevşehir Kapadokya'ya düzenlediği kültür gezileri devam ediyor. Etimesgut'ta ikamet eden herkesin ücretsiz olarak yararlanabildiği kültür gezilerine, Belediye'nin bu hizmetinden daha önce yararlananlar kabul edilmiyor.

Geziye katılmak isteyenlerin nüfus cüzdanlarıyla birlikte Etimesgut Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne kayıt yaptırmaları gerekiyor. Müracaat sahiplerinin ikametgah bilgileri belediye personelince kontrol ediliyor, 10 yaş altı çocuklar gezilere kabul edilmiyor. Kayıt yaptıran vatandaşlara gideceği tarih, saat ve otobüs numarasını belirten bilet veriliyor. Vatandaşlar, bilet ve kimlikleriyle Etimesgut Belediyesi Türk Beyleri Kent Meydanı'ndan hareket eden kafileye katılabiliyorlar.

HERKES ZİYARET ETMELİ

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, kültür gezilerinin kapsamına bu yıl Söğüt ve Nevşehir'i de aldıklarını belirterek, şunları söyledi: "Her insanımızın tarihi yerleri gezme, görme hakkı vardır. Belediye olarak birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daha da pekiştirecek, hemşehrilerimizin şanlı tarihimizi öğrenmesine, ülkemizi daha yakından tanımasına imkan sağlayacak kültür gezileri düzenliyoruz. Binlerce insanımız bu gezilerden yararlandı, yararlanmaya devam ediyor. Bu hizmetimizden daha önce yararlanmayan, Etimesgut'ta ikamet eden tüm vatandaşlarımız kültür gezilerimize ücretsiz olarak katılabilirler. İstiyoruz ki, Çanakkale destanının yazıldığı o mübarek toprakları herkes ziyaret etmeli, o duyguyu, o ruhu yaşamalı. Hoşgörü timsali Mevlana diyarı Konyamız da manevi açıdan çok önemlidir, Konya’yı da herkes ziyaret etmeli, Mevlana'nın dünya görüşlerinden feyz almalıdır. Osmanlı'nın temelinin atıldığı Söğüt'ü herkes görmeli, Nevşehir Kapadıkya'yı herkes gezmelidir ki bu ülkenin anlamını, değerini, kıymetini milletçe daha iyi idrak edebilelim".

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, Belediyesi, Kültür, Gezileri, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı