Haber Detayı
10 Mayıs 2022 - Salı 10:52
 
Etimesgut Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantı Gündemi
Etimesgut Belediyesi Mayı Ayı Belediye Meclis Toplantıları başladı. Gergin ve tartışmalı geçen Nisan ayı toplantılarının ardından Mayıs ayı meclis toplantıları oldukça sakin başladı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantı Gündemi

Belediye Binası Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen Meclis Toplantılarının Mayıs Ayı gündemi şu maddelerden oluşuyor:

 
GÜNDEM:
 
1- Geçen toplantıya ait tutanak özeti.
 
2- Belediyemizin 2021 Mali Yılı İdare ve Kesin Hesabına ilişkin Başkanlık Yazısı.
 
3- Müdürlüklerin talepleri doğrultusunda Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 37. Maddesi gereğince Ek ödenek aktarımı yapılmasına ilişkin Başkanlık Yazısı.
 
4-  Bahçekapı ve Erler Mahalleleri 85223, 85217, 85245, 85193, 85190, 85225-85305 no’ lu Parselasyon Planlarını Kapsayan Plan Notu İlavesine ait Uygulama İmar Planı (UİP) değişikliğine ilişkin Başkanlık Yazısı.
 
5- Atakent Mahallesi imarın 45702 adanın güneyinde bulunan yeşil alan içerisinde trafo yeri ayrılmasına ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı (UİP) değişikliği teklifine ilişkin Başkanlık Yazısı.
 
6- Elvan Mahallesi imarın 47406 adanın kuzeyinde bulunan park alanı içerisinde trafo yeri ayrılmasına ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı (UİP) değişikliği teklifine ilişkin Başkanlık Yazısı.
 
7- Yapracık Mahallesi 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 no’ lu adaları kapsayan plan notu ilavesine ait UİP değişikliği teklifine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu.
 
8- Yavuz Selim Mahallesi imarın 19525 adanın batısında bulunan park alanında Doğalgaz Regülatör alanı ayrılmasına ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı (UİP) değişikliğine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu.
 
9- 14 Mayıs Çiftçiler Günü olması münasebetiyle ilçemizde faaliyet gösteren çiftçilerimize yönelik çeşitli seminerler düzenlenmesine ilişkin Çevre Komisyon Raporu.
 
10-  8 Mayıs Pazar gününün Anneler Günü olması münasebeti ile ilçemizdeki led ekranlara ve billboardlara günün anlam ve önemine binaen görseller yansıtılmasına ilişkin Kadın Aile ve Çocuk Komisyonu, Halkla İlişkiler Komisyonu ile Hesap Tetkik Komisyonları Müşterek Raporu.
 
11- Mayıs ayının ilk haftasının Bilişim Haftası olması münasebetiyle Belediye Personellerine yönelik çeşitli eğitici seminerler düzenlenmesine ilişkin Gençlik Komisyonu ile Eğitim Kültür Komisyonları Müşterek Raporu.
 
12- 14 Mayıs Çiftçiler Günü olması münasebeti ile ilçemizde çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Tüketiciyi Koruma Esnaf ve Sanatkârlar Komisyonu, Çevre Komisyonu ile Araştırma ve İnceleme Komisyonları Müşterek Raporu.
 
13-  Mayıs ayının ilk haftasının Trafik ve İlk Yardım Haftası olması münasebeti ile ilçe sınırlarımız içerisindeki led ekran ve bilbooardlara farkındalık uyandırıcı çeşitli görseller yansıtılmasına ilişkin Sosyal Hizmetler Komisyonu ile Ulaşım ve Trafik Komisyonları Müşterek Raporu
 
14- 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebeti ile ilçemizde çeşitli etkinlikler yapılmasına ilişkin Gençlik Komisyonu, Spor Komisyonu ile Hesap Tetkik Komisyonları Müşterek Raporu.
 
15-  Belediyemiz Türk Beyleri Kent Meydanında 2022 yılı yaz aylarında açık hava sineması gösterimlerinin düzenlenmesi ve yerli üretim sergi stantlarının kurulmasına ilişkin Eğitim Kültür Komisyonu ile Araştırma ve İnceleme Komisyonları Müşterek Raporu.
 
16- 1-7 Mayıs Uluslararası Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası olması münasebeti ile çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Eğitim Kültür Komisyonu ile Hesap Tetkik Komisyonları Müşterek Raporu.
 
17 - 4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası olması münasebeti ile Belediye çalışanlarına yönelik çeşitli eğitici seminerler düzenlenmesine ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyonu ile İnsan Hakları Komisyonları Müşterek Raporu.
 
18 - 10-16 Mayıs Engelliler Haftası olması münasebeti ile ilçemizde çeşitli programlar düzenlenmesine ilişkin Engelliler Komisyonu, İnsan Hakları Komisyonu ile Bütçe ve Plan Komisyonları Müşterek Raporu.
 
19- 18-24 Mayıs Müzeler Haftası olması münasebeti ile Belediyemiz Türk Tarih Müzesi ve Parkında Atatürk ve Etimesgut konulu sergi açılması ve ilçe sınırlarımız içerisinden çıkartılmış olan tarihi eserlerin Türk Tarih Müzesi ve Parkına taşınmasının sağlanmasına ilişkin Eğitim Kültür Komisyonu ile Araştırma ve İnceleme Komisyonları Müşterek Raporu.
 
20 - 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebeti ile ilçemizde ve Anıtkabir’ de çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyonu ile Eğitim Kültür Komisyonları Müşterek Raporu.
 
21- 18-24 Mayıs Müzeler Haftası olması münasebeti ile Belediyemiz Türk Tarih Müzesi ve Parkında çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Sosyal Hizmetler Komisyonu, Çevre Komisyonu ile Eğitim Kültür Komisyonları Müşterek Raporu.
 
22-  İlçe sınırlarımız içerisinde ikamet eden alevi vatandaşlarımızın inanç özgürlüklerini yaşayabilecekleri kültür evi yapılması hususunun araştırılmasına ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyonu, Eğitim Kültür Komisyonu ile İnsan Hakları Komisyonları Müşterek Raporu.
 
23-  İlçe sınırlarımız içerisindeki ihtiyaç sahibi ailelere ve çiftçilere elektrik yardımı yapılmasına ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyonu ile Bütçe ve Plan Komisyonları Müşterek Raporu.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, Belediyesi, Mayıs, Ayı, Meclis, Toplantı, Gündemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı