Haber Detayı
10 Şubat 2018 - Cumartesi 10:28
 
Etimesgut Belediyesi'nden Ankara'ya Armağan
Alanında ilk olan Hacı Bayram Veli Hazretleri Belgeseli, internetten, sosyal medyadan ve ulusal televizyonlardan yayınlanacak.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediyesi'nden Ankara'ya Armağan

Etimesgut Belediyesi Kültür Yayınları kapsamında 'Ahi Sultan Hacı Bayram Veli Hazretleri' Belgeseli hazırlandı. Hacı Bayram Veli'nin hayatının ve manevi dünyasının tüm yönleriyle anlatıldığı 45 dakikalık belgeselin danışmanlığını, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ethem Cebecioğlu yaptı. Çekimleri Ankara, Bursa, Aksaray ve Bolu'da yapılan belgeselde, Ankara Üniversitesi ve Bartın Üniversitesi tasavvuf ana bilim dalı akademisyenlerinin görüşlerine başvuruldu.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, adı Ankara'yla özdeşleşen büyük mutasavvıf Hacı Bayram Veli'yi anlatan, yeterli tanıtıma rastlanmadığını belirterek, hazırladıkları bu belgeselin, Hacı Bayram Veli hakkında önemli bir kaynak oluşturacağını söyledi

Başkan Demirel, "Hacı Bayram Veli Hazretleri, mutasavvıf olmasının yanı sıra kendisini her yönüyle topluma adamış, aynı zamanda ahidir. Halka hizmetin Hakk'a hizmet olduğunun bilincine ulaşmış, ilim ile tasavvufu birleştirmiş, Anadolu topraklarının yetiştirdiği çok önemli bir şahsiyettir. Hacı Bayram Veli, Anadolu'nun ve Osmanlı'nın hamisidir. Onu yakından tanımak, tanıtmak ve gelecek nesillere en doğru şekliyle aktarmak görevimizdir. Hazırladığımız bu belgesel bu yönüyle önemli bir misyonu yerine getirecektir" dedi.

Alanında ilk olan Hacı Bayram Veli Hazretleri Belgeseli, internetten, sosyal medyadan ve ulusal televizyonlardan yayınlanacak.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, Belediyesi'nden, Ankara'ya, Armağan,
Yorumlar
Haber Yazılımı