Haber Detayı
22 Temmuz 2018 - Pazar 22:03
 
Etimesgut Belediyesi'nden Kırgızistan'a Ziyaret
Kırgızistan Cumhuriyeti Meclis Başkanı Cumabekov, Başkan Demirel ve Meclis üyelerini kabul etti.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediyesi'nden Kırgızistan'a Ziyaret

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, belediye meclis üyeleri ve belediye bürokratlarından oluşan kalabalık bir heyetle, Kırgızistan’a resmi ziyarette bulundu.

Bir süre önce Kırgızistan’ın Narın Eyaleti ile “Kardeş Şehir” olan Etimesgut Belediyesi heyetini, Narın ziyareti öncesinde, Başkent Bişkek’te, Meclis Başkanı Dastanbek Cumabekov kabul etti. Meclis’te gerçekleşen kabulde, Başkan Enver Demirel’le birlikte Akparti, MHP ve CHP’li belediye meclis üyeleri de hazır bulundular.
Meclis Başkanı Dastanbek Cumabekov, 24 Haziran'da Türkiye'de yapılan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Meclis seçimlerinin başarıyla tamamlanması münasebetiyle Türk heyetini tebrik etti.

“BİZ BİRİZ, AYNIYIZ”
Türkiye'nin, Kırgızistan’ın güvenilir ortağı olduğunu söyleyen Cumabekov, iki ülke belediyelerini aktif olarak işbirliği yapmaya çağırdı.
Cumabekov, "Ülkelerimiz birbirine çok benziyor, bizim atalarımız bir, kültürlerimiz de aynıdır. Kırgızistan'da küçük şehirlerin geliştirilmesi için çalışıyoruz. Siz bu alanda daha tecrübelisiniz. Bu bağlamda şehirlerimiz arasında sıkı bir işbirliği yapmaya davet ediyorum. Ziyaretiniz bu anlamda bizim için çok değerlidir” dedi.

“KARDEŞLİĞİMİZİ GÜÇLENDİRECEĞİZ”
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, sıcak karşılama için Meclis Başkanı Dastanbek Cumabekov'a teşekkür ederek, Türkiye’den getirdiği hediyeleri binlerce yıllık kardeşliğin nişanesi olarak takdim etti.
Etimesgut heyeti, Başbakanlık, Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Türk Kırgız Manas Üniversitesi ve Çuy ilini ziyaretlerinin ardından, “kardeş şehri” Narın’a geçti. Başkan Demirel ve beraberindeki heyet, Narın’da çeşitli temaslarda bulunarak, kardeşlik hukukunu geliştirip geleceğe taşıyacak fikir alışverişi ve eylem planı oluşturacak.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, Belediyesi'nden, Kırgızistan'a, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı