Haber Detayı
30 Haziran 2020 - Salı 23:11
 
Etimesgut Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Gündemi
Belediyelerin Temmuz ayı Belediye Meclis Toplantıları 1 Temmuz Çarşamba günü başlıyor. Etimesgut Belediyesi Meclis Toplantıları ise Korkut Ata Kongre Merkezi'nde yapılacak ve saat 11.00'de başlayacak. İşte bu ay ki meclis toplantılarının gündemi:
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Gündemi

GÜNDEM:

 
1. Geçen Toplantıya ait tutanak özeti.
2. Şeker Mahallesi imarın 47623,47624 ve 47625 nolu adaların güneyinde 7.00 metrelik yol açılmasına ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğine yapılan itiraza ait Başkanlık Yazısı.
3. Park ve Bahçeler Müdürlüğünün hizmet alanı içerisinde bulunan Şeyh Şamil Mahallesi 46265 ada yanı park alanına isim verilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı.
4. Bağlıca ve Eryaman Mahalle sınırlarının değiştirilmesi ve yeni mahallelerin oluşturulmasına  ilişkin Başkanlık Yazısı.
5. Şehit yakınlarının dilekçelerine istinaden ilçe sınırlarımız içerisinde bulunan mevcut veya yeni yapılacak olan park ve yeşil alanlara Şehit isimleri verilmesine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon raporu.
6. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde ilçemizdeki led ekranlara ve bilboardlara  o güne ait fotoğraflar yansıtılmasına ilişkin Eğitim Kültür Komisyon raporu.
7. İlçe sınırlarımız içerisindeki parklarda bulunan süs havuzlarında yaşana bilecek kazalara karşı önlem alınabilmesi için uyarı levhalarının konulmasına ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyonu, Gençlik Komisyonu, Çevre Komisyonu ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek raporu.
8. İlçe sınırlarımız içerisinde bulunan 30 Ağustos Mahallesi, Süvari Mahallesi,  Alsancak Mahallesi ve Bağlıca Mahallelerine Ego otobüs hat sayısının arttırılmasına ilişkin Sosyal Hizmetler Komisyonu, Ulaşım ve Trafik Komisyonu ile Halkla İlişkiler Komisyonları müşterek raporu.
9. İlçe sınırlarımız içerisinde Koronavirüs sebebiyle karantina sürecinde kapalı kalan iş yerlerinin Covid 19 tedbirleri kapsamında denetlenmesine ilişkin Sağlık Komisyonu ile Tüketiciyi Koruma Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonları müşterek raporu.
10. Belediyemize ait tesislerden yararlanan vatandaşlarımıza Covid-19 normalleşme süreci kapsamında sosyal mesafe ve hastalıktan korunma yolları hakkında bilgi broşürü dağıtılmasına ilişkin İnsan Hakları Komisyonu, Sosyal Hizmetler Komisyonu ile Araştırma ve İnceleme Komisyonları müşterek raporu.
11. İlçe sınırlarımız içerisindeki parkların kene ısırmalarına karşı ilaçlanmasına ilişkin Sağlık Komisyonu ile Çevre Komisyonları müşterek raporu.
12. Covid 19 nedeniyle risk altındaki yaş gruplarının ve engelli vatandaşlarımızın hastalıktan nasıl koruna bileceği hakkında araştırmalar yapılmasına ilişkin Kadın Aile ve Çocuk Komisyonu, Engelliler Komisyonu ile Yaşlılar Komisyonları müşterek raporu.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, Belediyesi, Temmuz, Ayı, Meclis, Gündemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı