Haber Detayı
03 Eylül 2021 - Cuma 11:36
 
Etimesgut Belediyespor Borcu Olmayan Kulüplerin Başında Geliyor
Türkiye futbol liglerinde yer alan kulüplerin borçları nedeniyle zor günler geçirdiği bir ortamda TFF 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Etimesgut Belediyespor borcu olmayan kulüplerin başında geliyor.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediyespor Borcu Olmayan Kulüplerin Başında Geliyor

Etimesgut Belediyespor, bundan yaklaşık 4 yıl önce tüzüğünde yaptığı bir değişiklik ile kulüp borcundan mevcut yönetimin sorumludur maddesini ekledi.

TFF 2. Lig Kurmuzu Grup ekiplerinden Etimesgut Belediyespor, bugün bir çok kulübün borç batağı içerisinde olmasına rağmen borcu olmayan ender kulüplerin başında geliyor. Bundan birkaç yıl önce Kulüp tüzüğüne “Kulübün borçlarından yönetim sorumludur” maddesini eklendi. Bu madde ancak Genel Kurul kararı ile kaldırılabiliyor. AK Parti tarafından hazırlanan yeni yasa teklifinde de spor kulüplerinin borçlarıyla ilgili sorumluluk, borcu yapan yönetime ait olacak. Buna göre Etimesgut Belediyespor ise çok daha önce bu konuyu gündeme getirip uygulamaya başladığı için şu anda borcu bulunmayan kulüplerimizin en başında geliyor.

 

BORCU KİM YAPTIYSA O SORUMLU!

Konuyla ilgili olarak gazetemize konuşan Etimesgut Belediyespor Kulüp Başkanı Mesut Şahingöz, “Eski başkanımız Hasan Kartal’ın görevi bırakmasının ardından 3 ay önce göreve geldik. Ancak 10 yıla yakındır zaten Kulüp yönetiminin içerisindeyiz. Yaptığımız tüzük değişikliği ile seçildiği dönem itibariyle kulübümüzün yapacağı borçların tamamından o günkü yönetim sorumlu. Bu kararımız Türk sporu için örnek teşkil ediyor” dedi.

Şahingöz, kulüp borçlarının da yönetim içerisinde paylaşıldığını kaydederek “Başkan yüzde 60’ından, yönetim kurulu ise yüzde 40’ın sorumlu olacak” açıklamasında bulundu.

 

ETİMESGUT BELEDİYESPOR OLARAK BORCUMUZ YOK

Etimesgut Belediyespor’un bugünkü ortamda borcu olmayan kulüplerin başında geldiğini bir kez daha hatırlatan Mesut Şahingöz, “Bundan önceki dönemde yapmış olduğumuz tüzük değişikliği ve aldığımız bu karar, diğer tüm futbol kulüplerimiz için örnek olmalı. Şu anda mevcut iktidar bir yasa teklifi hazırlığı içinde. Bizim aldığımız karar doğrultusunda her yönetimin kendi dönemindeki borçlardan sorumlu olmasını getiriyor. Biz böyle bir kararı çok daha önce almıştık. Bu nedenle bugün kulüp yönetimi olarak daha rahat bir pozisyondayız. Çünkü yönetimimizde bulunan her arkadaşımız eşit olarak yönetimin işleyişinde görev ve sorumluluk alıyor, kulübün geliri ve gideriyle daha yakından ilgileniyor” dedi.

 

İDDİALI BİR EKİP OLUŞTURDUK

2021-2022 sezonunun hafta sonu başlaması nedeniyle tüm kulüplere başarılar dileyen Etimesgut Belediyespor Kulüp Başkanı Mesut Şahingöz, “Yaptığımız yeni transferler ile iddialı bir ekip oluşturduk. Etimesgut’u ve Ankaramızı en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyorum. Tüm taraftarlarımızın içi rahat olsun. Takımlarına ve bize güvensinler” diye konuştu.

 

AK PARTİ YASA TEKLİFİ HAZIRLIĞINDA

Spor kulüplerinin bankalara olan borçlarının yapılandırılmasının ardından AK Parti'nin hazırladığı yeni yasa teklifiyle, spor kulüplerinin borçları konusunda yönetim kurullarına sorumluluk getirecek. Bir kulüp, gelirinden daha fazla harcarsa ve borçlanırsa kulüp başkanı ve yönetimi borcu ödemekle yükümlü olacak. Kulüpler Birliği ve Federasyonlar Yasa Teklifi ile kulüp yöneticileri, kendilerinden sonraki yönetimlere borçsuz ya da ödemeleri planlanmış şekilde kulüpleri devredecekler.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, Belediyespor, Borcu, Olmayan, Kulüplerin, Başında, Geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı