Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 13:26
 
Etimesgut CHP'de Neler Oluyor?
CHP Etimesgut İlçe Binasında, birkaç gün önce yaşanan olayda 2 Belediye Meclis Üyesi, İlçe Binasından yaka paça dışarı atıldıklarını belirterek CHP Genel Merkezi’nde konuyla ilgili şikayette bulundular.
Etimesgut Haberi
Etimesgut CHP'de Neler Oluyor?

Etimesgut Cumhuriyet Halk Partisi’nde sular bir türlü durulmuyor. Geçtiğimiz hafta sonu delege seçimlerini tamamlayan CHP Etimesgut İlçe Örgütü ile Etimesgut Belediye Meclis Üyeleri arasında gerginlik devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan olayda 2 Belediye Meclis Üyesi (Gazi Savaş ve Vedat Irmak), delege seçimleriyle ilgili şikayetlerini dile getirmek için gittikleri CHP İlçe Binasında, İlçe Yönetim Kurulu tarafından sözlü ve fiziksel olarak engellemeyle karşılaştıklarını ve yaka paça dışarı atıldıklarını ifade ettiler.

OLAY NASIL GELİŞTİ?

Edindiğimiz bilgilere göre, CHP’nin Etimesgut Belediye Meclis Üyeleri Vedat Irmak ve Gazi Savaş, delege seçimlerinde ilçe yöneticisi olan S.A.’nın, bir parti üyesine hakaret ettiğini söyleyerek olayla ilgili dilekçe vermek istediklerini ve suç duyurusunda bulunacaklarını belirttiler. Konuyla ilgili tartışma İlçe Binasında giderek büyüdü. Belediye Meclis Üyeleri ile İlçe Yöneticileri arasında yaşanan tartışmanın ardından, 2 Meclis Üyesi yaka paça ilçe binasından dışarı çıkarıldıklarını söylediler.

 

GENEL MERKEZ’E DURUM BİLDİRİLDİ

Etimesgut Belediye Meclis Üyeleri’nin kendi aralarında bir araya gelerek hafta başında gerçekleşen olayla ilgili CHP Genel Merkezi’ni bilgilendirdiklerini ve seçilmiş meclis üyelerine karşı yapılan bu hareketin karşılıksız kalmayacağını da ifade ettiler.

 

MECLİS ÜYELERİ İLE İLÇE ÖRGÜTÜ ARASINDA GERGİNLİK SÜRÜYOR

Etimesgut Belediye Meclisi’nde 14 Belediye Meclis Üyesine sahip olan CHP’de, Belediye Meclis Üyeleri ile mevcut İlçe Yönetimi arasındaki gerginlik devam ediyor. 31 Mart yerel seçimlerinin ardından yapılan olağanüstü kongrede işbaşına gelen Onur Öktem başkanlığındaki ilçe örgütü ile 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen Meclis Üyeleri arasındaki ilk gerginlik bu değil. Bundan birkaç ay önce de, Belediye Meclisi’nde görüşülen ve Etimesgut Belediyesi’nin yapmış olduğu tesislere Devlet Bahçeli isminin verilmesiyle ilgili olarak ta meclis üyeleri ve İlçe Başkanı arasında bir tartışma yaşanmıştı.

 

İLÇE KONGRESİ ÖNCESİ CHP’DE KARIŞIKLIK BÜYÜYOR

Delege seçimlerini tamamlayan CHP Etimesgut İlçe Kongresinin bu ay sonunda yapılması bekleniyor. İlçe Kongresi öncesinde delege seçimlerinde yaşananlar, Belediye Meclis Üyeleri ile İlçe Yönetimi arasındaki gerginlik ile devam ediyor. Önümüzdeki süreçte CHP’de neler olacağını merakla bekliyoruz.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, CHP'de, Neler, Oluyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı