Haber Detayı
03 Temmuz 2019 - Çarşamba 12:00
 
Etimesgut CHP İlçe Örgütü'nde Bol Adaylı Olağanüstü Kongre
CHP Etimesgut İlçe Örgütü, 7 Temmuz Pazar günü yapacağı Olağanüstü İlçe Kongresi hazırlıklarını sürdürüyor. Edindiğimiz bilgilere göre Olağanüstü Kongrede en az 6 adayın İlçe Başkanlığı için yarışması bekleniyor.
Etimesgut Haberi
Etimesgut CHP İlçe Örgütü'nde Bol Adaylı Olağanüstü Kongre

İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz ve yönetimde görev alan isimlerin istifasının ardından Ahmet Yeşil başkanlığında 5 kişiden oluşan geçici İlçe Yönetiminin oluşturulduğu Etimesgut CHP İlçe Örgütü, 7 Temmuz Pazar günü yapacağı Olağanüstü İlçe Kongresine hazırlanıyor. Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılacak olan kongre için bugüne kadar 3 isim adaylığını açıkladı. Bugün de 1 isim adaylığını açıklayacak. Edindiğimiz bilgilere göre, Pazar gününe kadar aday sayısının 6'ya çıkması bekleniyor.


KİMLER ADAYLIĞINI AÇIKLADI?

CHP İlçe Başkanlığı için ilk adaylığını açıklayan isim Onur Öktem oldu. Ardından Erol Erdem ve son olarak Taban Hareketi'nin öncülerinden olarak tanınan Muzaffer Koyun aday olduğunu, İlçe Başkanlığında düzenledikleri toplantıyla açıkladılar. Bugün, Lale Sayarı Ateşman'ın da adaylığını yine İlçe Binasında açıklaması bekleniyor. Öte yandan, her dönem İlçe Başkanlığına ve Belediye Başkanlığına aday adayı olan Avukat Hüsrev Özkara ile daha önceki dönemde İlçe Yönetiminde görev alan Levent Aydın'ın da İlçe Başkanlığına aday olması bekleniyor.


ÇOK PARÇALI BİR KONGREYE DOĞRU..

Bol adaylığı bir kongrenin gerçekleşmesi beklenirken son durum itibariyle olağanüstü kongreye CHP, 376 delege ile gidiyor. Bu bir diğer deyişle İlçe Başkan Adaylarının en az 38 delegenin imzasıyla adaylık müracaatında bulunması anlamına geliyor. Kongrenin yapılacağı gün aday sayısının asgariye düşmesi beklenirken partililer çok adayın çıkmasının demokrasi adına güzel bir olay ancak Etimesgut İlçe Örgütü için parçalı bir örgüt yapısı anlamına geldiğini belirtiyorlar.

Eski İlçe Başkanlarından Candan Er, Ayhan Yılmaz gibi isimlerin Av. Hüsrev Özkara'yı aday olarak destekleyecekleri kulağımıza gelen bilgiler arasında. Memet Yula ve ekibinin ise Levent Aydın'ı aday olarak çıkardıkları ifade edilirken, 31 Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkan Aday Adayı olan Cahit Kayalar ise Taban Hareketi'nin adayı Muzaffer Koyun'u destekliyor.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, CHP, İlçe, Örgütü'nde, Bol, Adaylı, Olağanüstü, Kongre,
Yorumlar
Haber Yazılımı