Haber Detayı
30 Kasım 2017 - Perşembe 17:35
 
Etimesgut Dumlupınar İlkokulu 41 Yaşında
Başkan Demirel, İlçenin köklü okullarından Dumlupınar İlkokulu'nu ziyaret etti
Etimesgut Haberi
Etimesgut Dumlupınar İlkokulu 41 Yaşında

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 30 Ağustos Mahallesi'nde bulunan Dumlupınar İlkokulu'nun 41. kuruluş yıldönümü etkinliklerine katıldı. Demirel, okul yönetimi ve öğrencilerin hazırladıkları etkinlikleri izledi. 4. sınıf öğrencilerinin İstiklal Marşı Oratoryosu'nu ve çocuk korosunun şarkılarını ilgiyle takip eden Demirel, etkinliklere katılan çocuklarla fotoğraf çektirdi.

HİZMETLERLE BU ŞEHRE BORCUMUZU ÖDÜYORUZ

Öğretmenlere, ilçenin gelişimi hakkında bilgi veren Demirel, Etimesgut'un, Atatürk tarafından 1928 yılında örnek nahiye olarak kurulduğunu hatırlatarak, "Örnek nahiye Etimesgut Atatürk'ün ölümünün ardından kendi kaderine terk edilmiş ve 20 Mayıs 1990 tarihine kadar Yenimahalle Belediyesi'nin 30 Ağustos Mahallesi olarak kalmıştır. 1990 yılında taşra olarak bilinen ve nüfusu 50-60 bin olan Etimesgut 27 yılda büyük bir değişim ve dönüşüm yaşadı. Şu anda 600 bine ulaşan nüfusumuzla Ankara'nın 5. büyük ilçesiyiz. İstatistiki verilere göre 15 yıl içinde 1.5 milyon nüfusuyla başkentimizin en büyük ilçesi olacağız. Nüfus artarken ilçemiz de hizmetlerimizle daha çağdaş bir görünüme kavuşuyor. Yaşam alanlarının, sosyal donatıların, 100-200 kişilik salonların dahi bulunmadığı Etimesgut'tan, her alanda büyüyen ve gelişen, modern yaşam alanlarının, spor merkezlerinin, yeşil alanların olduğu örnek kente dönüştük. Biz bu şehirde doğduk, büyüdük. Çocukluğumuzun ve gençliğimizin geçtiği bu şehre borcumuz var. Ben de belediye başkanı olarak yaptığım hizmet ve yatırımlarla bu şehre borcumu ödemeye çalışıyorum" dedi.

Okul Müdürü Lütfü Bilici de 1976 yılında Güvençli İbrahim Okulu olarak açılan okulun daha sonra Dumplupınar adını aldığını söyledi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, Dumlupınar, İlkokulu, 41, Yaşında,
Yorumlar
Haber Yazılımı