Haber Detayı
03 Ocak 2018 - Çarşamba 00:11
 
Etimesgut ESAV'da Başkanlığa Cengiz Yıldız Getirildi
ESAV (Erzurum İktisadi Sosyal Araştırma Ve Yardımlaşma Vakfı ) Etimesgut Şubesi Başkanlığına İşadamı Cengiz YILDIZ getirildi.
Etimesgut Haberi
Etimesgut ESAV'da Başkanlığa Cengiz Yıldız Getirildi

ESAV ‘ın Etimesgut Şube Başkanlığını yürütmekte olan Aşık Beyzade ARSLAN’ dan sonra ESAV Etimesgut’un başkanlığına getirilen Cengiz YILDIZ ‘la beraber yönetim kurulu da yeniden şekillendi.

Etimesgut’ta bulunan Erzurum ilçe ve Köy Dernek Başkanlarının da katıldığı kahvaltılı toplantı sonrası bir konuşma yapan ESAV Genel Başkanı Veysel Karani AKSUNGUR , Esav Etimesgut’ta daha önce başkanlık yapanlara teşekkür ederken : ”Şimdi de Beyzade ARSLAN Bey’den görevi Cengiz YILDIZ Bey aldı. Bugüne kadar olan çalışmalarımızda hiç kimseyle bir sıkıntı ve sorun yaşamadık. Hep iyilikler yaparak çalışmalarımızı sürdürdük. Öyle anlar oldu ki bir tek insanımıza sağladığımız bir tek fayda için bile iyi ki bu vakfı kurmuşuz dedik. Tabii ki geleneklerimizden gelen davranış kalıplarında iyilik yapmak gizlidir ki iyilik yapan rencide olmasın diye. Hal böyle olunca iyi insan ve iyilikler gizli kalırken kötüler ve kötü insanlar kendilerini ön plana çıkartıyor. Kötüler reklamını yapıp ortada dolanırken iyiler pek görünmüyorlar. Bizler de vakfımız olarak elimizden gelen iyilikleri ve yardımları gerektiği zaman uygun şekillerde yaparak insanımıza faydalı olduk. Ama bunları hiçbir zaman çalışmalarımızın önüne koyup reklam peşinde olmadık. Peygamberimizin “Bir insanı kurtarmak bütün insanlığı kurtarmaktır.” Hadisi bizim düsturumuz oldu. Esav bir okul ve ekol de olmuştur. Sosyal ve toplumsal konularda bugün insanımıza yön verecek, kendilerini ve bizleri her türlü ortamlarda cenazelerde, iftarlarda, siyasette, ticarette temsil edecek arkadaşlarımız ESAV ‘da sosyal yönden yetişmiş;önderlik ve liderlik etme vasıflarına kavuşmuştur. Esav bünyesinde bulunan arkadaşlarımız idari yapıyla, bürokratik ve siyasi yapıyla,toplumumuzu oluşturan her katmanla, her türlü rahat ilişki kurarak bizlerden Erzurum’dan bahsettirmektedirler. Bugünlere bizim elimizden tutanlar olmadığı anlardan kendi kendimize destek olarak, birbirimizin ellerinden tutarak geldik. Birlik beraberliğimizle bugünlere gelerek birbirimize destek olarak yarattığımız sıcaklık ve samimiyetle çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, ESAV'da, Başkanlığa, Cengiz, Yıldız, Getirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı