Haber Detayı
21 Eylül 2017 - Perşembe 11:35
 
Etimesgut ESAV'da, 'Erzurum Günleri' Toplantısı
Bu yıl Ankara'da 5.ncisi düzenlenecek olan Erzurum Günleri, 21-24 Eylül 2017 tarihleri arasıda Atatürk Kültür Merkezi'nde başlıyor.
Etimesgut Haberi
Etimesgut ESAV'da, 'Erzurum Günleri' Toplantısı

21 Eylül Perşembe Günü Saat : 11 00 da Açılışı Yapılacak Olan Erzurum Günlerinde

“Aşıklar Toyu” , “Türküler Geçidi” , “Erzurumlu Şairler ve Şiirleri” , “Gönül Kervanı Tasavvuf Konseri”, “Erzurum Bar Ekipleri ve Seyirlik Oyunları” ve “Cirit” Tüm Ankaralıları Bekliyor.

Bununla yanında Erzurumun Yöresel El Sanatları,Ürünleri ve Lezzetleri de Ankaralılarla buluşacak.

Erzurum Valiliği’nin önderliğinde Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin Katkılarıyla, ESAV Vakfı’nın Genel Koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek olan 5.Erzurum Günleri öncesinde ESAV (Erzurum İktisadi Sosyal Araştırma Ve Yardımlaşma Vakfı) Genel Başkanı Veysel Karani AKSUNGUR ,Basın mensuplarının ve etkinlik için Ankara’ya gelen Erzurum’lu katılımcıların bulunduğu yemekli bir toplantı düzenledi.

ESAV Etimesgut Şubesinde gerçekleştirilen toplantıda Erzurum Günleri programıyla ilgili basını bilgilendiren Başkan Veysel Karani AKSUNGUR : Açılış için tüm hazırlıkların eksiksiz olarak tamamlandığını ve hemşehrilerinin katkısıyla güzel bir organizasyon hazırladıklarını söyledi.

Aşıklar Toyu ile Aşıklık geleneğinin sürdürüldüğü Erzurumun bu değerinin yansıtılacağını,Cirit Oyununun da sergileneceği Erzurum Günlerinde; “Üzengi” yi bulan ve bunun üzerinde medeniyetler kuran ve atları verimli şekilde kullanan Türklerin bu özelliği yansıtılacak.

Erzurum Günlerinde Cirit Atlarına isteyenlerin bindirileceğini söyleyen Başkan AKSUNGUR bu gibi örneklerle Erzurum’un Kültür Tanıtımına büyük destek sağlayacak etkinlikte Ankaralılar’a hoş anlar yaşatacaklarını söyledi.

Bu etkinliğin birlik ve beraberliğe de katkı sağlayacağını belirten Başkan Aksungur :” Ülkemizin içinde bulunduğu şu günlerde yaşadığımız zorlukları aşmamızın tek yolu birlik olmamız ve bu birlikten güç üretmemizdir” dedi.

Toplantı daha sonra Aşıkların sunduğu örneklerle devam ederken; katılımcılar arasında Erzurumlu Bürokratlar, Belediye Başkan Yardımcıları ,İşadamları ve ESAV Etimesgut Şubesi Başkanı Aşık Beyzade ARSLAN ile Yönetim Kurulu Üyeleri de bulunmaktaydı. (haber:Güner Gümüşay)

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, ESAV'da,, 'Erzurum, Günleri', Toplantısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı