Haber Detayı
06 Eylül 2018 - Perşembe 12:28
 
Etimesgut Festivali Huzur İçerisinde Devam Ediyor
Etimesgut Belediye Başkanlığı tarafından, Festival programı çerçevesinde Yıldız Tilbe konseri esnasında meydana gelen olayla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapıldı. İşte o açıklama:
Etimesgut Haberi
Etimesgut Festivali Huzur İçerisinde Devam Ediyor

FESTİVALİMİZ HUZUR İÇİNDE VE SAKİN BİÇİMDE BAŞARI İLE DEVAM ETMEKTEDİR

 

Etimesgut Belediyemizce her yıl eylül ayında Anadolu kültürümüzü tanıtmak, yaşamak ve yaşatmak amacıyla Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivalimiz düzenlenmektedir.

Bu güzel festivalimiz, pek çok ilimizin hemşehri derneklerinin yanında diğer Türk Cumhuriyetleri ve Türk topluluklarından sanat ve kültür heyetlerinin katılımıyla gerçekleştirilmektedir.

Festivalimizde ülkemizin güzide sanatçıları da konserler vermektedir.

On gün süreyle devam eden festivalimize her akşam 50 binin üzerinde vatandaşımız katılmaktadır.

Bu kadar yüksek katılımın olduğu festival meydanımızda, halkımızın can güvenliğinin ve huzurunun sağlanması takdir edilir ki büyük bir mesuliyettir. Bu amaçla festival meydanımıza girişlerin, x-ray cihazları ile emniyet ve güvenlik personelinin bulunduğu noktalardan yapılması sağlanmaktadır.

3 Eylül 2018 günü festival gecemizde, güvenlik noktalarından geçmeden festival alanının çevre duvar çatısına tırmanan, güvenlik riski oluşturan ve halkımıza rahatsızlık veren kişiler olmuştur.

Çatıdan inmeleri yönünde zabıta personelimizin ikazlarını dikkate almayan bu kişiler, zabıta personelimize saldırmış ve arbede çıkarmışlardır.

Taşkınlık yapan kişilerden rahatsız olan bazı vatandaşlarımızın, bu kişilere tepki göstermesi ve müdahale etmesiyle olay büyümüş, basın ve yayında organlarında yer alan üzüntü verici görüntüler ortaya çıkmıştır.

On beş yıldır kutladığımız festivallerimizde bugüne kadar böyle bir taşkınlık yaşanmamıştır.

Festival alanındaki binlerce vatandaşımızın huzur ve can güvenliğinin önem ve hassasiyetini gözardı ederek, olayı sadece izleyiciye müdahale gibi aksettirmek gerçeği yansıtmamaktadır.

Bu üzücü olayın tekrar etmemesi ve festivalimizin güzel amacını ve faydasını gölgede bırakmaması en büyük temennimizdir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 05/09/2018

 

ETİMESGUT BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, Festivali, Huzur, İçerisinde, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı