Haber Detayı
19 Ağustos 2017 - Cumartesi 15:03
 
"Etimesgut Festivali'ni Hiç Kimseye Provoke Ettirmeyiz"
Etimesgut'ta, Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali Birlik ve Beraberlik Platformu; festival ile ilgili çıkarılmaya çalışılan provokasyonlarla ilgili bir bildiri yayımladı:
Etimesgut Haberi

Etimesgut Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali Birlik ve Beraberlik Platformu, yayımladığı bildiriyle festivalin birlik ve beraberliği pekiştirdiğini, festivalin farklı amaçlar uğruna provoke edilmesine asla izin vermeyeceklerini ifade ettiler.

Etimesgut'ta faaliyet gösteren 19 hemşeri derneği başkanının imzasıyla yayımlanan bildiride, coşkuyla devam eden Etimesgut Belediyesi 14. Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali'nin, Anadolu ile büyük Türk dünyasını buluşturduğu vurgulanarak, festivale gölge düşürmek isteyen provokatörlerin olduğu ifade edildi.

Festivalin son gününde sahne alacak Volkan Konak konserinin, platformun talebiyle iptal edildiği belirtilen bildiride, konuyla ilgili şu ifadelere yer verildi: "STK olarak bizler tüm halkımızın kenetlenmesi için gece gündüz çalışırken, bazı provokatörler birliğimize gölge düşürmek için her türlü oyunları oynamaktan çekinmemektedirler. Bizler, oynanan bu oyunların farkındayız. Bunun için de Festivalimizin son günü sahne alacak olan Volkan Konak hakkında çıkan haberlerin niteliğine ve niceliğine bakmıyoruz. Ancak o akşam provokatörlerin oyununa gelmemek ve o gün provokatörlerin hain oyunlarından ötürü bir tek hemşerimizin burnunun kanama ihtimalini düşünerek, platform olarak Etimesgut Belediye Başkanı Sayın Enver Demirel'den Volkan Konak konserinin iptal edilmesini talep ettik. Akabinde Sayın Başkan, talebimizi güvenlik nedeniyle haklı görüp, Volkan Konak konserini iptal edip yerine Mustafa Sandal'ın sahne almasını sağlamıştır". Bildiride, festivalde Türk Kızılay'ına da yer verildiği hatırlatılarak şöyle denildi: "Türk Kızılayı festivalimizin ilk günlerinde amacına uygun hizmet vermiştir. Ancak son zamanda kendisini Türk Kızılayı yetkilisi olarak tanıtan bazı kişiler, Türk Kızılay’ı adı altında bazı şahısların ikramı gibi gösterip “Çorba” dağıtımı yapılmıştır. Ancak ortaya çıkan çöplerin toplanması konusunda gayret gösterilmediği gibi uyarılarımızı da dikkate almamışlardır. Ortaya çıkan kirlilikten ötürü taleplerimiz üzerine Türk Kızılayı yetkilileri ile görüşülüp daha hassas davranılması istenmiştir. Harici bir durum söz konusu değildir. Türk Kızılayı'mızın Festival alanındaki yeri hazırdır. Ki şuan itibariyle de amacına uygun hizmetine devam etmektedir".

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: "Etimesgut, Festivali'ni, Hiç, Kimseye, Provoke, Ettirmeyiz",
Yorumlar
Haber Yazılımı