Haber Detayı
20 Ekim 2019 - Pazar 01:37
 
Etimesgut İnşaat Müteahhitleri Baki Çelen İle Devam Dedi
Etimesgut İnşaat Müteahhitleri Derneği’nin 9. Olağan Genel Kurulu’nda Başkan Baki Çelen güven tazeleyerek yeniden Dernek Başkanlığı’na seçildi. Çelen, kongrede 240 oy alırken diğer aday Şakir Tavan 183 oy aldı. Müteahhitlerin Kongresine siyasiler büyük ilgi gösterdiler.
Etimesgut Haberi
Etimesgut İnşaat Müteahhitleri Baki Çelen İle Devam Dedi

     Etimesgut İnşaat Müteahhitleri Derneği’nin, geçtiğimiz hafta sonu yapılan 9. Olağan Genel Kurulu, 2 adaylı yarışa sahne oldu. Mevcut Başkan Baki Çelen 240 oy alarak yeniden Dernek Başkanlığı’na seçilerek güven tazeledi. Karşısındaki aday Şakir Tavan ise 183 oy aldı. Toplam 6 oy ise iptal edilirken Dernek üyesi müteahhitler büyük bir heyecanla seçim sonucunu beklediler.
 
SİYASİLERDEN YOĞUN İLGİ
 
   Etimesgut Kent Konseyi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Genel Kurula başta Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel olmak üzere MHP İlçe Başkanı Hacı Ünal, AK Parti İlçe Başkanı Halil Hotaman, CHP İlçe Başkanı Onur Öktem ve İYİ Parti İlçe Başkanı Fatih Sultan Mehmet Hamzaçebi’de katıldılar. Etimesgut Ülkü Ocakları Başkanı Fırat Karadeniz’in yanı sıra İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, İMKON Başkan Vekili Mustafa Şahin, Etimesgut Emlak Müşavirleri Dernek Başkanı Hakan Akçam, Etimesgut Belediye Meclis Üyeleri, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri ve çok sayıda dernek üyesi inşaat müteahhiti kongreye büyük ilgi gösterdiler.
 
Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, oturan insanlar ve kalabalık
Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise
 
BAKİ ÇELEN: CANLA BAŞLA ÇALIŞTIK
 
    Divan Başkanlığı’na ANİMDER Eski Başkanlarından Tuncay Tekay’ın seçildiği Genel Kurulda Ali Taşkın ile Aydemir Tarım katip üyeliklere seçildiler. Derneğin 3 yıllık faaliyetlerinin oy çokluğu ile kabul edildiği Genel Kurul’da bir konuşma yapan Etimesgut İnşaat Müteahhitlere Derneği Başkanı Baki Çelen, inşaat sektörünün bugün zor günlerden geçtiğini ve Etimesgut’ta durma noktasına geldiğini belirtirken “2005 yılında kurmuş olduğumuz derneğimizin yaşaması için, üyele-rimizin, inşaat müteahhitlerimizin sorunlarına çözüm getirebilmek için bugüne kadar canla başla çalıştık, bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Baki Çelen, 9. Olağan Genel Kurulun başta Ankara olmak üzere Etimesgut’a ve dernek üyelerine hayırlar getirmesini dilerken “Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarda hiç kimseyi ayırt etmeden çalıştık, büyük, küçük demeden hizmet ettik. Çalışmalarımızda da Belediye Başkanımız Enver Demirel’in büyük desteklerini gördük. Buradan kendisine ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
    Etimesgut İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanlığı’na aday olan Şakir Tavan ise yaptığı konuşmasında Genel Kurul’un yapılış şeklinin doğru olmadığını ve yapıldığı tarihten bile bir çok müteahhitin haberinin olmadığını belirtirken “Yangından mal kaçırırmış gibi bir seçim süreci yaşadık, sağlıklı bir seçim süreci geçirmedik” diye konuştu. Tavan, konuşmasında neden aday olduğunu da açıkladı.
 
Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan
 
TELLİOĞLU: İNŞAAT SEKTÖRÜ ZOR DURUMDA
 
    İnşaat Müteahhitleri Konfederas-yonu Başkanı Tahir Tellioğlu ise  kongrede yaptığı konuşmasında inşaat sektörünün zor günler yaşadığını söylerken alınan inşaat ruhsatları sayısından bunu herkesin anlayabileceğini söyledi. Tellioğlu, yaptığı konuşmasında “Bugün maalesef inşaat sektörü toptanda da yok olma sorunuyla karşı karşıya. Şu anda yapı müteahhitlerinin sınıflandırılması diye bir kanun çıktı. İçişleri Bakanlığı ve Belediyeler arasındaki sistem uyumsuzluğu nedeniyle kanun ertelendi. Kentsel Dönüşümle ilgili ikinci bir müteahhitlik tanımlaması yapıldı. Bu da ayrı bir fecaat. Biz Türkiye’nin en ücra köşesinden ekonomiye, istihdama can veren, yön veren sektörüz. Günlük yasa çıkarmak ve uygulamak ülke ve sektör olarak bizim sorunlarımızı dün çözemediği gibi bugün de çözmez ve sorunlarımızı çoğaltır. Bizler, küçük olsun benim olsun anlayışından kurtulmamız lazım” açıklamasında bulundu.
 
DEMİREL’DEN BİRLİK  BERABERLİK VURGUSU
 
    Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, inşaat müteahhitlerine yönelik yaptığı konuşmasında, Etimesgut İnşaat Müteahhitleri Derneği’nin kuruluşunda bu yana görev yapanların en iyisini yapma gayreti içinde olduklarını belirtirken yapılacak olan genel kurulun hayırlara vesile olmasını diledi.
    Demirel, konuşmasında “Bugün en çok ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberliğimizin bozulmasına izin vermememiz gerekiyor. Kendi aranızda da huzursuzluğun oluşmasına müsade etmeyiniz. İnşaat sektöründe yaşanan sıkıntıları hepimiz biliyoruz. Türkiye ekonomisinde bir daralma var. Bunu hep birlikte yaşıyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu bugünkü süreç çok farklı. Hangi noktada olduğumuz herkes tarafından biliniyor. Türkiye bir cenderenin içinden geçiyor. Buda şunu göstermiştir ki Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. Arapların, Avrupa’nın, süper güçlerin gösterdiği tutum ortadadır. Demek ki Türkiye güçlü olmalıdır. Güçlü olacaksınız, söz sahibi olacaksınız” dedi.
 
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve ayakkabılar
 
   ELVAN VE BAĞLICA PLANLARI 
 
   Demirel, Etimesgut’un en çok konuşulan konuların, sorunların başında Bağlıca ve Elvan planları ile ilgili olarak “Biz, Etimesgut Belediye Meclisi olarak konuyla ilgili olarak oy birliği ile tavsiye kararı aldık. Büyükşehir ise bunu kabul etmedi. Daha sonra zaman geçti, 31 Mart seçimleri yaşandı, Büyükşehir Belediyesi’nde yönetim değişti. Mevcut Başkan, bu sorunu çözeceğini de beyan etti. Dolayısıyla bu bölgemizle ilgili emsal değerlerinin artırılmasıyla ilgili yeni belediye meclisimizden bir karar aldık ancak Büyükşehir Belediyemiz bunu yine red etti. Biz üzerimize düşeni yaparken artık Bağlıca ve Elvan ile ilgili karar Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde..” açıklamasında bulundu.
 
ETİMESGUT’TA YÜZDE 50 VERİLECEK ARSA YOK!
 
   Enver Demirel, inşaat müteahhitlerinin birbirleriyle yarış halinde olduklarına da dikkat çekerken müteahhitlerden çok arsa sahiplerinin kazandığını söyledi. Demirel “Etimesgut’ta kat karşılığı yüzde 50 + para verilecek arsa yok” şeklinde konuşurken müteahhitlerin arsa alırken bu konulara çok önem vermeleri gerektiğinin altını çizdi. Demirel, konuşmasının son bölümünde ise inşaat müteahhitlerinin çalıştıkları bölgelerde yerel yönetimlerle, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla uyumlu çalışması gerektiğini ifade etti.
    Yapılan konuşmaların ardından Derneğin Başkan ve yeni yönetim kurulunun seçimlerine geçildi. 
 
Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, oturan insanlar
 
DERNEĞİN YENİ YÖNETİM KURULU
 
    Etimesgut İnşaat Müteahhitleri Derneği 9. Olağan Genel Kurulu’nda yeni oluşan yönetim ve denetim kurulunda şu isimler bulunuyor.
 
    YÖNETİM KURULU
    Başkan: Baki Çelen
    Yönetim (asil): Yunus Özdoğan, Murat Çepel, Fethi Keskin, Adem Yılmaz (Çorumlu), Abdullah Evcümen, Erdal Güngör, Hüseyin Koca, Enis Alır, Muharrem Yılmaz, Emre Aykut, Ziya Beker, Dikmen Güler, Adem Yılmaz (Yozgatlı), Sait Çakan, Emrah Aslankan, İsmail Orhan, Mehmet Güney
 
    DENETİM KURULU (Asil)
   
    Mustafa Yeniçeri, Ferman Narçin, Faik Aksoy
 
Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, oturan insanlar ve takım elbise
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, İnşaat, Müteahhitleri, Baki, Çelen, İle, Devam, Dedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı