Haber Detayı
25 Kasım 2020 - Çarşamba 21:34
 
Etimesgut, Kadına Şiddete Hayır Dedi
Etimesgut'ta Kaymakamlık tarafından düzenlenen bir program ile 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü kapsamında emniyet güçleri tarafından kadınlara bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut, Kadına Şiddete Hayır Dedi

Etimesgut Kaymakamlığı 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında bugün bir dizi etkinlik düzenledi. Kaymakamlık Binasında Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili başkanlığında düzenlenen toplantıda günün anlam ve önemi üzerinde durulurken Etimesgut'ta kadına yönelik şiddete karşı alınan tedbirler konuşuldu. 
 
 
Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili, Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Satılmış, İlçe Emniyet Müdürü ve İlçe Jandarma Komutanı ile birlikte merkezde bulunan Etimesgut Meydanı'nda kurulan standı ziyaret ederek emniyet görevlileri ile birlikte‘kadına şiddete hayır' mesajı verdi. Kadına yönelik şiddetin asla kabul edilemeyecek bir durum olduğunu belirten Kaymakam Sevgili, “Biz ülkemizde şiddet sorunuyla büyük bir kararlılıkla mücadele ediyoruz. Kadına yönelik fiziki, ruhsal yani kısaca her türlü şiddete sıfır tolerans diyoruz. Bizim kültürümüzde, kadın baş tacıdır ve toplumumuzun da mimarıdır. Biz onların her zaman yanındayız” dedi. Kaymakam Sevgili ardından kadın vatandaşlarımıza karanfil ve kadına yönelik şiddete karşı hazırlanan bilgilendirici broşürleri dağıttı. Programa Etimesgut'un kadın muhtarları da katıldı.
 
 
 
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut,, Kadına, Şiddete, Hayır, Dedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı