Haber Detayı
20 Eylül 2021 - Pazartesi 09:46
 
Etimesgut Kaymakamı'ndan Gaziler Günü Ziyareti
Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili, 19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Türkiye Gaziler Vakfı Sincan ve Etimesgut Şubesi’ni ziyaret etti.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Kaymakamı'ndan Gaziler Günü Ziyareti

Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili, 19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Türkiye Gaziler Vakfı Sincan ve Etimesgut Şubesi’ni ziyaret etti. Beraberinde Etimesgut İlçe Emniyet Müdürü Nail Akça, Etimesgut İlçe Jandarma Komutanı ile birlikte Kent Konseyi Binası’nda bulunan Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı’nı ziyaret ederek Gaziler Günü’nü kutladı. Sevgili “Bugün bu ülkede huzur içerisinde yaşayabiliyorsak, bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz” dedi.

 

Hepimizin görevi

Şehit ailelerinin ve gazilerin yanında olmanın herkesin görevi olduğunu ifade eden Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili “Vatanı korumak adına arkasına bakmadan şehadete gidecek başka bir millet göremezsiniz. Şehit aileleri ve gazilerimiz bizlerin onurudur. Bulduğumuz her fırsatta şehit aileleri ve gazilerimizle bir araya gelerek hal hatır soruyoruz ve onlar için yapılan her çalışmanın destekçisi oluyoruz” dedi. Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Sincan-Etimesgut Şubesi Başkanı Alparslan Hüyük, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken “Gazilerimizi sadece bir gün değil her zaman hatırlamalıyız. Biz bu vatan için canımızı vermek için yola çıktık. Gazi onurlanmış askerdir, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” şeklinde konuşurken kendilerini unutan siyasileri eleştirdi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, Kaymakamı'ndan, Gaziler, Günü, Ziyareti,
Yorumlar
Haber Yazılımı