Haber Detayı
30 Ağustos 2017 - Çarşamba 19:24
 
Etimesgut, Kurban Bayramı'na Hazır
Etimesgut Belediyesi 1 Eylül'de idrak edilecek Kurban Bayramı öncesinde, vatandaşların bayramını huzur içinde geçirmeleri görev ve sorumlulukları kapsamında tüm tedbirlerini aldı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut, Kurban Bayramı'na Hazır

Kurban satış ve kesim alanlarında güvenlik ve temizlik en üst düzeyde olacak. Ayyıldız Mahallesi Kurban Satış Yeri, Eryaman 1. Etap Kapalı Pazaryeri, Elvankent Kapalı Pazaryeri, Topçu Mahallesi Pazaryeri, ile Atayurt Mahallesi Kapalı Pazaryeri (Yurtçu) olarak belirlenen kurban kesim yerleri dışında kesimlere müsaade edilmeyecek. Ayyıldız Mahallesi kurban pazarında kesim yerleri oluşturan belediye randevu usulüyle ilçe halkına destek olacak. Etimesgut Belediyesi Tıp merkezi bayramda da 24 saat açık olacak. Vatandaşlara acil sağlık hizmeti verecek. Zabıta ekipleri 36 mahallenin tamamımda denetim ve gerekli tedbirleri uygulamaya devam edecek. Temizlik ekipleri kurban kesim noktalarındaki çöpleri düzenli olarak toplayarak kötü koku ve çevreye zararını önleyecek. Etimesgut Belediyesi'nin diğer birimleri de nöbetçi personeliyle vatandaşa hizmetine devam edecek. Cenaze nakil ve defin işlemleri aksatılmadan yürütülecek. Aşevi yine ihtiyaç sahiplerine hergün sıcak yemek ulaştıracak.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, bayram boyunca belediye personelinin görev ve sorumluluklarını aksatmadan yerine getireceğini vurgulayarak, "Belediye olarak halkımızın huzur ve güven için mübarek kurban bayramlarını idrak etmeleri için 24 saat görev başında olacağız. Hemşehrilerimizden özellikle belirlediğimiz kurban kesim yerleri dışında kurban kesmemelerini istiyorum. Kurban bayramında sokakta caddelerde yeşil alanlarda yaşanan görüntü kirliliği ve kötü kokular herkesi rahatsız etmektedir. Bunun önüne geçmek için tüm hemşehrilerimizin duyarlı olmaları gerekmektedir. Yaşadığımız bu güzel şehre hep birlikte sahip çıkmalıyız" dedi. Demirel, vatandaşların kurban bayramlarını da tebrik ederek, sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler temennisinde bulundu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut,, Kurban, Bayramı'na, Hazır,
Yorumlar
Haber Yazılımı