Haber Detayı
13 Haziran 2022 - Pazartesi 13:39
 
Etimesgut MHP'den Adım Adım 2023'e
MHP Etimesgut İlçe Başkanlığı tarafından Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nde, partililerin ve Etimesgutluların yoğun ilgi gösterdiği “Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” Programı düzenlendi.
Etimesgut Haberi
Etimesgut MHP'den Adım Adım 2023'e

Açıklama yok.

MHP Etimesgut İlçe Başkanlığı tarafından, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma’’ programı düzenlendi. Partililerin ve Etimesgutluların yoğun ilgi gösterdiği, Korkut Ata Kongre Merkezi Salonunu hınca hınç doldurduğu programda Etimesgut’ta hem MHP hem de Cumhur İttifakı olarak 2023 seçimlerine hazır olduğu görüldü. Program öncesi MHP Etimesgut İlçe Başkanlığı’nın yeni İlçe Binasının da açılışı yapıldı.

Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, TBMM İdari Amiri ve Ankara Milletvekili Erkan Haberal, MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Ahmet Korhan Mastı, MYK Üyesi Seçkin Odabaşı, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Ankara İl Divan Kurulu Üyeleri, Ülkü Ocakları Etimesgut İlçe Başkanı Halil Batur ve yönetimi, Ankara İl Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Mahalle Muhtarları, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda partili ile Etimesgutlular katıldı.

Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi en kalabalık günlerinden birini yaşarken salonda oturacak yer bulamayan partililerin büyük bölümü programı ayakta izlediler. Programın açılış konuşmasını yapan MHP Etimesgut İlçe Başkanı Hacı Ünal, “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Programı”na katılan tüm davetlilere ve partililere teşekkür ederken şunları söyledi:

Açıklama yok.

“HEDEF 2023 7’DEN 70’E ÇALIŞACAĞIZ!”

“Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla düzenlemiş olduğumuz ‘Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma’ Programımıza hepiniz hoş geldiniz. Cumhur İttifakının belirlemiş olduğu hedefler ve ilkeler doğrultusunda sıkılmadan sıkılmadık el, girilmedik hane bırakmayacağız. Bu hedefimizi gerçekleştirmek için MHP’ye mensup tüm dava arkadaşlarımızın elini değil gövdesini taşın altına koyacak iradeye sahiptir. Davamızı bir adım daha ileriye götürebilmek için çağın gerekleri doğrultusunda yetişmiş, ülküsüne hizmet eden gönüldaşlarımızı çetin ve meşakkatli bir yol beklemektedir. Liderimizin yüksek öngörüsü ve engin devlet tecrübesi, bize gösterdiği istikamet,  hareket için yayından gerilmiş bir ok gibi şaşmadan hedefimize kilitlenmiş durumdayız. MHP; ilkeleri ve Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı olarak üzerine düşen görevi hiç şüphesiz layıkıyla yerine getirecektir. Bizler Etimesgut İlçe Teşkilatı olarak 7’den 70’e tam kararlı olarak 2023 hedefleri için çalışmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz. Binlerce yıllık Türk Devleti geleneği harcı olan milliyetçi fikir devlet için var olacağız ve her daim hazır olacağız.”

 

Açıklama yok.

ENVER DEMİREL: 2023 SEÇİMLERİ ÇOK ÖNEMLİ

MHP Etimesgut İlçe Başkanı Hacı Ünal’ın ardından kürsüye gelen Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut’un sürekli gelişen, nüfusu artan ve buna paralel modern bir ilçe haline geldiğini hatırlatarak Belediye çalışmaları hakkında konuştu. Demirel, konuşmasının başında Ampute Futbol Takımının Avrupa Şampiyonu olmasının ardından Gaziantep’te son oynadığı maçın ardından Türkiye Şampiyonu olduğunu ve şampiyonluk kupasını da aldığını hatırlatarak tüm sporcuları kutladı ve önümüzdeki yıl Avrupa Şampiyonası’nın Etimesgut’ta yapılması için girişimlerde bulunulduğunu söyledi. Demirel, Etimesgut’un artık tüm Avrupa’da da tanındığını sözlerine ekledi.

“Sayın Genel Başkanımızın talimatları ve Genel Merkezimizin  yürüttüğü ve teşkilatlarımızın içerisinde olduğu bu program gerçekten son aylarda, hem teşkilatımızın hareketlenmesi hem de teşkilat mensuplarımızın Türkiye meseleleriyle ilgili yakinen bilgilendirilmesi ve yaklaşan 2023 Genel Seçimlerine alt yapı oluşturmak adına teşkilatın ve vatandaşımızın bilgilenmesi konusunda çok önemli bir program. Bugün de Etimesgut’ta teşkilatlarımızla, vatandaşlarımızla birlikteyiz.

Biliyorsunuz Etimesgut bugün 600 bini geçen nüfusuyla Ankaramızın 5. Büyük metropol ilçesi. Gelişiyoruz, güzelleşiyoruz ve büyüyoruz. Çok ta büyük bir göç alıyoruz. Bunun sebepleriyse; son 20 yıldır Etimesgut’ta MHP’nin üretken belediyeciliğinin etkileridir. Ortaya koyduğumuz insanımıza hizmet odaklı çalışmalar ve bunlar sonuç vermiş şehrimiz gerçekten bir çok hizmete, alt yapıya, üst yapıya, bir çok tesise kavuşmuştur. İnsanlarımız sosyal, kültürel, şehircilik, yaşam kalitelerini yükselten diğer hizmetlere kavuşarak Etimesgut’ta yaşamanın keyfini sürer hale gelmişlerdir. Dışarıdan Ankara’ya gelen vatandaşlarımızın birinci tercihi Etimesgut olmuştur. 650 bin olan gerçek nüfusumuz şu anda da yoğun bir şekilde artmaya devam ediyor. Şehrimizi yarınlara da mutlu ve mesut bir şekilde taşımamız gerektiğinin bilincindeyiz. Bunun için ne yapmak gerekir, MHP’li Belediyecilik anlayışının devam etmesi gerekir. Bunun için önümüzdeki Genel Seçimler çok önemli.

2023; Hem ülkemiz, hem ülkemizin birliği ve bütünlüğü için önemli hem de ülkemizin içinde bulunduğu coğrafyadaki konumu itibariyle çok önemli, Genel Seçimlerden sonra yapılacak olan yerel seçimler için de çok önemli.. Bu nedenle tek vücut olarak önümüzdeki seçimlere hazırlanmak ve ülkemizin yarınlarına, Sayın Genel Başkanımızın ortaya koyduğu güçlü iradeye sahip çıkarak Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yılına denk gelen bu seçimleri büyük bir zaferle sonuçlandırmamız lazım. 2023 seçimlerinin önemini iyi kavrayalım ve Cumhur İttifakı olarak ortaya konan iradeyi iyi sahiplenelim.”

Açıklama yok.

YAŞAR YILDIRIM MUHALEFETİ ELEŞTİRDİ

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’in konuşmasının ardından MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Ahmet Korhan Mastı, ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım ile TBMM İdari Amiri Erkan Haberal birer konuşma yaptılar. Yaşar Yıldırım, konuşmasında “Bugün enflasyonun sorumlusu, bugün gıdaya ulaşmadaki sıkıntının sorumlusu, bugünkü doğalgazın dünyada altıya katlanmasının müsebbibi, petrolün dörde katlanmasının sebebi TC Hükümeti ve iktidarı değildir. Bu insanlığın kaderi, dünyaya gelen bir hadise.. Bir enteresan tarafı da şu; Sayın Kılıçdaroğlu her fırsatta diyor ki ekonomi battı, yandık, bittik, bizi kurtaran yok mu? Sandığı getirin diyor. Sabah kalkıyor diyor ki Demirtaş niye içeride? Akşam yatarken diyor ki Kavala niye çıkmadı? Kalkıp ta burada bir ekonomik yanlış var, bunun çözümü şudur demiyor. Sandığı getirin, ekonomik sıkıntımız var, Kavala niye içeride, Demirtaş niye çıkmadı deyip duruyor. Bugün siyasette geldiğimiz nokta en kötü nokta. Geçmişte siyasetçilerimiz içeride yarışır dışarıda birlik olurdu. Bugün ülkemizin geleceğiyle ilgili, bütünlüğüyle ilgili bir sıkıntı yoktur. Muhalefette bir sıkıntı vardır” açıklamasında bulundu.

CHP’yi ve Muhalefeti sert bir dille eleştiren Yaşar Yıldırım “Enflasyona karşı güvenlik kuşağı tesis edecek her adıma, her karara sonuna kadar destek vereceğiz. Nitekim ekonomik ve mali bağımsızlığımızı tehdit edenlere, vatandaşlarımızın helal kazancına, el emeğine, göz nuruna ve alın terine musallat olanlara seyirci kalınmayacaktır. Gelir ve ücret artışını sağlayacak, enflasyona karşı güvenlik kuşağı tesis edecek her adıma, her karara sonuna kadar destek vereceğiz. TBMM'de üzerimize ne düşüyorsa mutlaka yapacağız. Hiç kimseyi dara düşürmeyeceğiz, zorda bırakmayacağız. Cumhur İttifakı Türkiye’yi büyütme ve yükseltme arayış ve amacına kilitlenmiş durumdadır.’’ Diye konuştu.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, MHP'den, Adım, Adım, 2023'e,
Yorumlar
Haber Yazılımı