Haber Detayı
21 Ağustos 2017 - Pazartesi 22:52
 
Etimesgut MHP, Halil Şahingöz İle Devam Dedi
Milliyetçi Hareket Partisi Etimesgut İlçe Başkanlığı’nın 10. Olağan Kongresi Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nde Yapıldı. Etimesgutlu Ülkücülerin Yoğun Katılımıyla Gerçekleşen Kongre’de ; İlçe Başkanlığına Tekrar Halil ŞAHİNGÖZ Seçildi.
Etimesgut Haberi
Etimesgut MHP, Halil Şahingöz İle Devam Dedi

Düzenlenen Kongreye  Milliyetçi Hareket Partisi Ankara Milletvekili Erkan HABERAL , MHP MKYK Üyesi İbrahim ÇİFTÇİ , Etimesgut Belediye Başkanı  Enver DEMİREL, MHP Sincan İlçe Başkanı,CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ak Parti Etimesgut İlçe Başkan Yardımcıları ve Bölgede faaliyet gösteren çok sayıda sivil toplum teşkilatları ve yönetimi muhtarlar sendikacılar katılarak yoğun ilgi gösterdiler.

Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi  Ömer Seyfettin Salonunda çok sayıda misafir ve partilinin ülkü ocakları mensubunun  katılımıyla coşkulu ve kalabalık bir kongre gerçekleştirildi.

Mevcut ilçe Başkanı Halil ŞAHİNGÖZ’ün tek liste olarak aday olduğu kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Divan heyeti başkanlığına MHP MKYK Üyesi İbrafim ÇİFTÇİ getirilirken, heyet üyelerinden birisine,   Haziran  2017 de  Hakkari'nin Çukurca ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan 33 yaşındaki Piyade Yüzbaşı Murat ÜÇÖZ’ün Babası Tümen ÜÇÖZ’ün getirilmesi, salondaki misafirlerde yoğun duyguya sebep oldu.

Geçmiş dönem faaliyet ve mali raporlarının okunmasından sonra salona hitap etmesi için söz verilen  MHP Etimesgut İlçe Başkanı Halil ŞAHİNGÖZ,  göreve getirilişinden bu yana  Milliyetçi Hareket Partisi’nin Bilge Lideri Dr.Devlet BAHÇELİ’ye yol arkadaşı olmanın gururuyla, Etimesgut’ta öncelikle ülkücüler arasındaki birlik ve beraberliğin sağlanması çalışmalarının yapıldığını ve bunun sonucunda da bu coşkulu geniş katılımlı  kongrenin gerçekleştirildiğini söyledi.

“Allah’ın izni, hepimizin gayretiyle geçmişte olduğu gibi; bundan sonra da Etimesgut’umuz her daim ülkücü hareketin kalesi olarak bilinmeye devam edecektir. İlçemizde devam ettireceğimiz iktidarımızı, Başkentimize ve ülkemizin her bir beldesine varana dek yaymak ve genişletmek asli hedefimiz olacaktır.” dedi.

MHP Etimesgut İlçe Başkanı ŞAHİNGÖZ sözlerini yeni seçilecek arkadaşlarına şimdiden başarılar dileyerek sonlandırdı.

DEMİREL'DEN DİKKAT ÇEKİCİ KONUŞMA

Kongre ‘de salona hitap eden Etimesgut Belediye Başkanı Enver DEMİREL; MHP li ülkücü bir belediye olarak ortaya koydukları icraat ve eserleri anlatırken; Ne geçmişte, ne şimdi , ne de gelecek de ülkücü dava arkadaşlarının başlarını yere eğecek hiç bir hareketin içinde olmadığını bundan sonra da olmayacağını söyledi.Etimesgut Belediye Başkanı Enver DEMİREL salondaki izleyiciler tarafından dikkatle dinlenirken yoğun alkış aldı.

Daha sonra Kongreye hitap eden MHP MKYK Üyesi ve Divan Heyeti Başkanı İbrahim ÇİFTÇİ Tarihimizden örnekler vererek ,  Nizamü-l  Mülk ‘ten itibaren Türk yönetimlerine giren yabancılaşmanın günümüze kadar gelerek gerçek manada Türk yönetiminin engellendiğini vurguladı.Çeşitli dönemlerde çeşitli kişilikler üzerinden parlatılarak ve büyük lider olarak yıldızlaştırılarak Türkleri yönetmeye talip olanların aslında Türklerin gerçek hakimiyetini önlemeye hizmet ettiklerini söyledi. İbrahim ÇİFTÇİ; bugün de aynı  duruma düşürülen Türkiye Cumhuriyeti’nin iç ve dış düşmanlarının önündeki tek güç tek engel Milliyetçi Hareket Partisi’dir dedi.Bundan sonra gerçekleşecek seçimler ve özellikle  Cumhurbaşkanlığı seçiminin bu yüzden MHP için ülkücüler için Türkiye Cumhuriyeti’nin Bekası için  büyük önem taşıdığını belirtti.

Divan Başkanı İbrahim ÇİFTÇİ konuşmasının ardından İlçe seçim kurulu yetkililerini davet ederek oylamayı başlattı.

400 Delegesi olan Etimesgut İlçe Başkanlığı’nın yaklaşık 300 üyesi akşam saat 17:00 kadar oy kullanarak yeni ilçe teşkilatını ve Ankara İl Delegeleri’ni belirlediler.

İŞTE YENİ YÖNETİM

Gerçekleştirilen kongre sonrası Milliyetçi Hareket Partisi Etimesgut İlçe Teşkilatı yeni yönetim kurulu  Halil ŞAHİNGÖZ Başkanlığı’nda  şu isimlerden oluştu:

İsa ÇAKIR , Hacı ÜNAL, Namık Kemal ÜNVER, Hasan AŞIK, Emre KAYA, Namık Onur İNCE, Güner GÜMÜŞAY, Mustafa DEMİRAY, İsa MURATGÜL, Aziz BOZBIYIK , Mustafa Tolga ÖZTÜRK, Özlem İCİK , Osman YULA , Şenel YALÇIN , Nilüfer TOSUN, Selahattin KARAKAYA, Ayşe ERGÜLER, Metin YILMAZ , Cahit ADIGÜZEL , Fatih KALE, Salih AKDEMİR, Köksal ÜNAL, Ahmet EKİNCİ , Mustafa YILMAZ,Alaattin ERKAYA, İlhan AKÖZ , Aziz ALAGÖZ, Barış BELEN, İbrahim ALBAYRAK, Hatice KARADENİZ, Günay KAVRAR, Elife KOÇ,Abdullah ÇAĞLAR, Sadık URHAL ,İbrahim ULUS ,Uğur İLELİ , Servet ALKAN , Süleyman YAZICI , Orhan DEMİR, Ayşegül DURSUN  , Mine Gülay YILDIZ,  Seyit Ahmet ARISOY , Gökalp ÜSTÜN, Sinan ARSLAN

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, MHP,, Halil, Şahingöz, İle, Devam, Dedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı