Haber Detayı
20 Eylül 2017 - Çarşamba 11:22
 
Etimesgut Müftülük Binası İnşaatı Başladı
Etimesgut Belediyesi, ilçeye modern bir müftülük binası yapıyor. Ayyıldız Mahallesi'nde bulunan ve Ankara'nın en büyük camilerinden Tevhid Camii yanında yapılan binanın inşaat çalışmalarına başlandı. Tarihi Ankara evlerini hatırlatan binada toplantı salonu, kurs odaları ve çalışma ofisleri de hizmet verecek.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Müftülük Binası İnşaatı Başladı

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 600 bine ulaşan nüfusa hizmet verebilecek nitelikte, modern ve ilçeye yakışır bir müftülük binası inşa ettiklerini söyledi. Demirel, müftülük binasının, ilçenin merkezinde ve ulaşım yönünden rahat bir noktaya yapıldığını belirterek, "Tevhid Camiimizin hemen yanında güzel bir noktaya yapıyoruz. Müftülük binamız çevre yolu bağlantıları olan, belediyemizin sosyal ve kültürel tesislerine de yakın bir noktada hizmet verecek. İnşaallah en kısa sürede tamamlayarak Müftülüğümüzün hizmetine sunacağız" dedi.

Başkan Demirel, müftülük binası ile birlikte, ilçenin manevi değerlerine yakışır projeler geliştirdiklerini de belirterek, Etimesgut'un manevi sahipleri Ahi Elvan, Ahi Emiryaman ve Ahi Mesud'un kabirlerini, yaşadıkları dönemin mimari ve estetik özelliklerine uygun yeniden yapmak için başlattıkları çalışmanın devam ettiğini, inşaat sürecinin 2 ay içinde tamamlanacağını söyledi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, Müftülük, Binası, İnşaatı, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı